Тернопільщина — одна з областей, де учасникам бойових дій надали найбільше земельних ділянок — Степан Барна

1Нині в Тернопільській області 5565 осіб, які мають статус учасника бойових дій. Про програми державної підтримки та найактуальніші питання говорили під час зустрічі із представниками громадської організації «Звільнені з полону».

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна наголосив, що для нього важливо, аби питання учасників бойових дій та питання військовополонених були предметом особливої уваги.

— Ми передбачили в обласному бюджеті додаткові кошти для учасників бойових дій та військовополонених на лікування. Також обласний бюджет компенсовує вартість навчання військових, їхніх дітей чи близьких родичів у комунальних навчальних закладах Тернопільської області. Щодо земельних ділянок, то ми видали майже сім тисяч рішень, які врегульовують проблему забезпечення ними учасників бойових дій. Думаю, що це один з найкращих показників в Україні, — зазначив голова ТОДА.

Директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Вадим Боярський зауважив, що на сьогодні в області до Єдиного державного автоматизованого реєстру тих, хто має право на пільги, внесено 5665 осіб. Окрім цього, є 232 інваліди війни та 132 особи — члени сімей загиблих героїв, які теж мають право на пільги.

— Учасники бойових дій мають право на лікування, реабілітацію, оздоровлення та санаторне лікування в комунальних установах Тернопільської обласної ради. У 2018 році такою можливістю скористалися 117 осіб, — констатував Вадим Боярський.

Також він розповів, що в області діє програма «Турбота», якою передбачено кошти для надання одноразової допомоги учасникам бойових дій та членам сімей загиблих.

— Є державна програма для осіб з інвалідністю першої-другої груп унаслідок війни для виплати компенсації на придбання житла. Таким військовим потрібно стати на облік для покращення житлових умов. Торік 15 осіб отримали таку компенсацію, — додав пан Боярський.

Крім цього, через управління соціального захисту надаються послуги щодо професійного навчання. Торік 75 учасників бойових дій змогли перекваліфікуватися завдяки цій ініціативі.

Тіна Влад.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook