У Тернопільській області внаслідок переохолодження постраждали двоє людей.
Про це повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області сьогодні, 15 грудня.
Читайте також. Як уберегтися від переохолодження – поради тернопільських рятувальників
Так, 14 грудня на Тернопільщині зареєстрували два випадки переохолодження. Цього дня о 12:35 до Підгаєцької центральної районної лікарні з діагнозом «Гангрена обох стоп ІІІ-го ступеня на ґрунті обмороження» шпиталізували 51-літнього жителя с. Юстинівка.
Натомість о 16:35 у Тернополі, на вулиці Микулинецькій, поблизу автозаправки «УкрПетроль», місцеві жителі виявили тіло невстановленої особи чоловічої статі. Ймовірна причина смерті – загальне переохолодження організму.
Читайте також. Зими ще не було, а на Тернопіллі замерз чоловік
Нагадаємо, переохолодження організму – гіпотермія – характеризується сильним падінням температури тіла, що спричиняє негативні зміни стану організму. Причому переохолодження – проблема, з якою взимку може зіткнутися кожен, будьте готові вирішити її своєчасно, без наслідків.
Запобігти переохолодження допоможуть дотримання правил збереження втрати внутрішнього тепла людини:
- Перед тим, як вийти на холод ситно поїжте. На голодний шлунок гіпотермія може виникнути і при нульовій температурі, бо організму нізвідки буде взяти енергію, щоб підтримувати температуру тіла. Бажано випити також гарячий чай або каву.
- Одягайтеся багатошарово. Тобто одягніть на себе кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Одяг має бути вільним.
- Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.
- Заходьте, щоб зігрітися, у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.
- Деякі ліки, наприклад, для регулювання кров’яного тиску, антидепресанти, серцеві препарати підвищують чуйність організму до температурних коливань, холоду. Необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.
- Особливу увагу надайте запобіганню переохолодження та обмороження дітей. Щоб не сталося біди радимо не виводити на вулицю дітей до 3-х років, якщо температура повітря понад 100С морозу, дітей дошкільного та шкільного віку при температурі нижче – 20 град. Подбайте про калорійне харчування дітей зі збільшенням споживання вітамінів.
- Діти повинні мати адекватний одяг за віком (багатошаровий, з натуральних тканин) з обов’язковим використанням зимової білизни, шарфа, шапки, теплих рукавичок, взуття, теплих шкарпеток та устілок. Особливу увагу приділіть захисту носа, вух і щік дитини.
Софія Левицька