Тернопілля: навіть якщо у переселенців немає документів, вони отримують послуги центрів зайнятості

ЛанівціЗасідання штабу зі сприяння розв’язанню соціально-побутових проблем громадян, які залишають АР Крим, Севастополь, Донецьку та Луганську області відбулося під керівництвом першого заступника голови Шумської РДА Бориса Козака.

В. о. директора Шумського районного центру зайнятості Наталія Ванжула повідомила, що у Шумському РЦЗ зареєструвався один переселенець з Донецька, який був працевлаштований за сприяння центру зайнятості.

Читайте також. Уже 64 переселенці працевлаштували на Тернопільщині

Вона також розповіла про особливості реєстрації тимчасово переміщених громадян, послуги служби зайнятості цій категорії осіб, про можливості їх працевлаштування.

- Фахівці центру зайнятості громадянам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, допоможуть знайти тимчасову або постійну роботу; запропонують взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру, пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію; нададуть статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття, — повідомила директор РЦЗ. — В усіх центрах зайнятості у вільному доступі єдина база вакансій по Україні. Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де такі громадяни живуть чи перебувають.

Читайте також. 80 переселенців зі Сходу України погодились на роботу, яку їм запропонували на Тернопіллі, 58 — ні

Навіть якщо у переселенців немає документів, вони можуть отримати: інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості; консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості; рекомендації відносно вибору чи зміни професії, послуги з професійної орієнтації.

Для підбору підходящої роботи з метою отримання адресної допомоги для покриття витрат на проживання, необхідно подати до центру зайнятості: паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу; облікову картку платника податків (ідентифікаційний код); для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги з безробіття, крім вищезазначених документів, слід подати: трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи) або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір); диплом або інші документи про освіту; військовий квиток (у разі необхідності).

Читайте також. Тернопіль: в акції «Дружнє місто» взяли участь майже 100 дітей (Фото)

Також Наталія Ванжула зазначила, що якщо переселенець уже зареєстрований в центрі зайнятості Донецької або Луганської областей, йому нададуть соціальні послуги та допомогу з безробіття в будь-якому іншому центрі зайнятості України за місцем його перебування.

Якщо ж він втратив паспорт, то може пред’явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України. Отримати таке посвідчення та відновити паспорт можна у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям з АР Крим і Севастополя, Донецької та Луганської областей. А у разі відсутності облікової картки платника податків необхідно звернутися до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем тимчасового проживання.

Читайте також. На Тернопіллі учням розповідають про помилки, що виникають при виборі фаху (Фото)

Якщо ж вимушено переміщена особа не змогла припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і її трудова книжка знаходиться у роботодавця, їй необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та з проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення; якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, потрібно скласти позовну заяву для звернення до суду з метою оформлення одностороннього припинення трудових відносин.

Особи, які переселилися з тимчасово окупованої території АР Крим і звільнилися з роботи, проте не мають трудової книжки або інших документів, що підтверджують періоди зайнятості, реєструються як безробітні на підставі наявних документів. Допомога по безробіттю їм виплачуватиметься у мінімальному розмірі до отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж.

Читайте також. Роботу на Тернопіллі знайшли 13 працівників освіти, 4 медики із переселенців

Перший заступник голови РДА наголосив на важливості злагодженої інформаційно-роз’яснювальної роботи з переселенцями, спільної діяльності районного штабу зі сприяння розв’язанню соціально-побутових проблем громадян, які залишають АР Крим, Севастополь, Донецьку та Луганську області, сільських та селищних рад. Він звернув увагу на необхідність надання допомоги переселенцям у адаптації на території Шумського району.

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook