Тернопіль віддав друге місце Гриценку, хоча тисячі голосів перепали Гриненку (Відео)

вибориЗначних порушень, які могли вплинути на якість голосування, в Тернопільській області не було, кажуть представники ГМ «ОПОРА», Комітету виборців України і правоохоронці.

Читайте також. Тернопільщина віддала Тягнибоку близько 2% голосів, а обласний центр – ще менше

На схожість прізвищ та імен двох кандидатів у Президенти під №3 і №4 у виборчому бюлетені — Андрія Гриненка і Анатолія Гриценка нарікали у виборчому штабі останнього. Заступник керівника штабу Анатолія Гриценка каже, його кандидат через самовисуванця з Харкова втратив голоси. За даними сайту ЦВК, на Тернопільщині за Андрія Гриненка, якого тут ніхто не знає, проголосували більше 3,5 тисяч людей. Про це докладно — у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Починаючи, наприклад, з Почаївської зони і до Заліщиків від 5 до 20 голосів Гриценко втрачав на кожній дільниці. Тобто людина відмічала Гриненка, потім викреслювала, ставила «галочку» за Гриценка, а бюлетень — уже недійсний. У цьому є і наша вина, бо штабу треба було дати роз’яснення, що в цьому випадку слід писати заяву, той бюлетень буде недійсний і повинні видати новий, — розповідає заступник керівника штабу кандидата у Президента Анатолія Гриценка Іван Полевий.

Читайте також. Вибори мерів на Тернопільщині: порошенківці перемогли не у всіх райцентрах

На двох виборчих дільницях області не вистачило бюлетенів, однак ситуацію виправили впродовж години. Два порушення зафіксували в Теребовлянському районі. На одній із дільниць виборцю видали бюлетень без паспорта.

Не завжди, за словами представників коаліції «За прозорі вибори», були і належні умови для голосування, бо виборчі дільниці часто розміщали у надто малих приміщеннях. Були зауваження і до списку виборців, хоча в КВУ кажуть: списки стають кращі щоразу. Найбільше здивувала активістів мала кількість спостерігачів на дільницях.

Читайте також. Тернопілля: проголосували майже 77% тих, хто мав таке право

- Реально на дільниці були спостерігачі від Порошенка і Тимошенко, ще – від Тягнибока. А решта… У Кременці були кілька від Тігіпка, а більше — ні. Фактично, кандидати в Президенти проігнорували право спостереження за виборами, — говорить представник коаліції «За прозорі вибори» Іван Марчук.

Загалом активісти та експерти оцінюють ці вибори як найбільш прозорі в Україні з найменшою кількістю порушень. Наголошують, українці свій вибір зробили і майбутній Президент — легітимний.

Довідково. У Тернополі (ОВК №165) Анатолій Гриценко зайняв другу позицію на виборах Президента України. На окрузі вже опрацювали 100% бюлетенів. У Гриценка — 10,08%, у Тимошенко – 9,85%. Різниця між цими кандидатами — 0,23%. Перше місце — у Петра Порошенка (64,51%).

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook