Тернопіль просить Київ спростити процедуру розмитнення авто для потреб АТО

155ррЗвернення до Президента України, прем’єр-міністра і голови Верховної Ради щодо спрощення процедури перетину Державного кордону України та розмитнення автомобілів, які використовуватимуться для потреб АТО ухвалили депутати Тернопільської міської ради.

Нагадаємо, чергова сесія відбулася сьогодні, 27 лютого. «За» у питанні щодо звернення проголосувала більшість обранців тернополян.

Читайте також. На підтримку військових формувань у Тернополі виділять мільйон

- Ми прийняли звернення до керівництва держави з метою прийняття на всеукраїнському рівні рішення, щоб автомобілі для потреб АТО ввозилися на територію України без митних платежів та по спрощеній процедурі, — пояснює міський голова Сергій Надал.

У зверненні зокрема ідеться (цитуємо): «Необхідно скасувати досить складну і довгу процедуру розмитнення. Така ситуація в умовах сьогодення є неприпустимою і необхідно щонайшвидше внести відповідні зміни до законодавства, щоб наші бійці максимально швидко отримували допомогу з-за меж держави».

Читайте також. Тернопіль: на розгляді сесії міськради — 150 земельних питань

Що ще ухвалювали на засіданні, що там відбувалося — читайте згодом, в окремих публікаціях.

Надаємо текст звернення, оприлюднений на сайті міської ради, повністю:

«Президенту України П.О.Порошенку

Голові Верховної Ради України В.Б.Гройсману

Прем’єр-міністру України А.П.Яценюку

Тернопільська міська рада звертається щодо спрощення процедури перетину державного кордону України і скасування розмитнення гуманітарної допомоги та автомобілів, які використовуватимуться в зоні проведення антитерористичної операції.

Щодня небайдужі громадяни відправляють в зону АТО автомобілі, які після ввезення в Україну переобладнують та доукомплектовують, обмундирування, медичне обладнання, продукти харчування, теплі речі, які волонтери збирають як в Україні, так і поза її межами.

Закордонні волонтери також наголошують, що для подальшого отримання від них гуманітарної допомоги необхідно скасувати досить складну і довгу процедуру розмитнення.

Така ситуація в умовах сьогодення є неприпустимою і необхідно щонайшвидше внести відповідні зміни до законодавства, щоб наші бійці максимально швидко отримували допомогу з-за меж держави.

Читайте також. Казну Тернопілля ми самі наповнюємо податками на доходи фізичних осіб

Одночасно зазначаємо, що нагального вирішення потребує також питання конфіскату, який є на митницях і можливий би був у використання як для логістики надання допомоги, так і в самій зоні АТО. Саме налагодження прямого зв’язку працівників митниці та волонтерів сприяло б організації ефективної допомоги українським військовим на Сході України.

Прийнято на п’ятдесят сьомій сесії Тернопільської міської ради 27 лютого 2015 року».

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook