Теребовля запрошує на Свято замку

ф210 липня Свято замку відбудеться у Теребовлі. У рамках заходу також пройде VІ регіональний фестиваль мистецтв «Забави у княжому місті».

Гостей свята чекає цікава та насичена к ультурно-розважальна програма:

О 14 год – офіційне відкриття фестивалю біля пам’ятника князю Васильку, відтак учасники вирушать на Замкову гору.

О 15. 30 тут розпочнеться концерт за участю творчих колективів областей України, Тернопільщини та району.

Крім того, у рамках фестивалю буде діяти виставка робіт майстрів народних художніх промислів Тернопільщини та Теребовлянщини, відбудуться спортивні змагання.

Довідково: Замок у Теребовлі має давню історію. Фортецю, що збереглася до сьогодні, збудували у ф11630-ті роки на біля урвища високого плато (51 метр) на правому березі ріки Гнізна. Замок складений з різного розміру блоків і плит теребовлянського пісковику. У плані він становить неправильний трикутник. Рештки стін, що збереглися, мають 4 — 5 метрів завтовшки, висоту до 18 метрів, а їх загальна довжина становить 107 метрів. Мури замку сходяться у мисовій частині плато до величезної еліпсоподібної вежі-бастеї, яка значно виступає за межі оборонних мурів. На мурах і бастеях знаходилися бойові внутрішні дерев’яні галереї, від яких збереглися гнізда для балок.

Нагадаємо, Свято замку у Теребовлі є частиною загальнообласної програми Тернопільської ОДА, за задумом якої такі дійства проведуть в різних замках області. Свята замків вже відбулися в Збаражі, Кременці,  Бережанах, Сидорові, Скалаті. Після Теребовлі естафету прийме Чортків. Тут Свято замку буде 24 липня.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook