Тариф на проїзд у громадському транспорті Тернополя зріс — рішення міської влади

ф1Тарифи зросли на проїзд у маршрутних автобусах та тролейбусах.

Як повідомляє сайт Тернопільської міської ради, відповідне рішення про підняття тарифів з 1 листопада прийняв виконком Тернопільської міськради.

При цьому тариф залишається диференційованим і зростання різне.

Зокрема, з 1 листопада вартість проїзду у тролейбусах становитиме 5 гривень для мешканців, які скористаються персоніфікованою «Карткою тернополянина», 6 гривень при сплаті неперсоніфікованим електронним проїзним квитком або безконтактною банківською карткою та 8 гривень -  при готівковому розрахунку.

У маршрутках — 6, 7 та 9 гривень відповідно, де найнижча ціна – це вартість при оплаті за проїзд персоніфікованою «Карткою тернополянина».

Учні платитимуть у тролейбусах 2,5 грн. та 3 грн. — в автобусах та маршрутках, а студенти – 2,5 грн. у тролейбусах та 3 грн. — в автобусах, які курсують у звичайному режимі руху.

Міська влада наголошує, що при наявності пільгової «Картки тернополянина» усі категорії пільговиків у тролейбусах та маршрутках перевозяться безкоштовно та у необмеженій кількості. Учасники бойових дій та добровольці надалі їздитимуть безкоштовно та без обмежень лише при наявності посвідчення «Учасника бойових дій» та посвідчення добровольця відповідно.

Читайте також: Проїзд мав би коштувати 12 грн: перевізники Тернополя готові зупинитись (Відео)

Як пояснює начальник транспорту, комунікацій та зв’язку міськради Ігор Мединський, наразі у Тернополі склалася критична ситуація з перевезенням пасажирів у міському громадському транспорті, адже усі маршрути є збиткові та на понад 35% зменшилась кількість маршрутних автобусів.

«Питання про підняття тарифів у Тернополі є досить болючим, проте таке вимушене підвищення ціни на проїзд спричинене катастрофічною ситуацією, яка зараз спостерігається у КП «Тернопільелектротранс», так і у приватних перевізників, — коментує Ігор Мединський. —  Це спричинено неспроможністю покривати власні витрати через значне підвищення вартості електроенергії та пального, дороговартісний ремонт транспорту, середній вік якого 25 років, та нестачею коштів на виплату заробітної плати водіям».

Читайте також: Тролейбуси у Тернополі завтра можуть на лінії не вийти — на підприємстві назвали єдиний вихід (Документ)

Міська влада зазначає, що для власників «Картки тернополянина» вартість проїзду у громадському транспорті, як і раніше, залишиться найнижчою. Відповідно, з персоніфікованою «Карткою тернополянина» тариф на проїзд становитиме 5 грн. у тролейбусі та 6 грн. — у маршрутці. Натомість найвища вартість проїзду залишиться для пасажирів, які сплачуватимуть готівкою. Така автоматизована система оплати проїзду допоможе тернополянам заощаджувати кошти (3 грн. під час кожної поїздки), а контролюючим органам — і надалі вести належний облік фактично наданих транспортних послуг міським пасажирським транспортом.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook