Силовики обшукали банк Порошенка — екс-президент фігурує щонайменше у 13 провадженнях ДБР як свідок

Обшук у банку Порошенка

Обшук у банку Порошенка

Силовики обшукали офіс Міжнародного інвестиційного банку, який належить п’ятому президенту України Петру Порошенку, повідомила речниця ДБР Анжеліка Іванова «Українській правді».

«Дійсно слідчі Державного бюро розслідувань проводять обшуки в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливого порушення закону під час операції купівлі-продажу заводу «Кузня на Рибальскому» — зазначила Іванова.

Ще раніше Петро Порошенко 13 вересня побував на допиті у ДБР. Анжеліка Іванова зазначила, що його допитали в одному кримінальному провадженні – щодо можливого втручання в діяльність Окружного адміністративного суду Києва.

Нагадаємо, за словами директора Державного бюро розслідувань Романа Труби, Порошенко фігурує у щонайменше 13 провадженнях ДБР у якості свідка.

Передісторія:

  • Завод «Кузня на Рибальському» (раніше «Ленінська Кузня») був створений у 1862 році.
  • У 1995 році його придбав Петро Порошенко, бізнес-активами якого управляє фонд Прайм Ессетс Капітал.
  • З початком війни на Донбасі завод освоїв виробництво нових розробок оборонного призначення. Там випускають бойові модулі і бронемашини, а також гранатомети і зенітні установки.
  • Із 2016 року Кабінет міністрів дозволив заводу здійснювати експорт товарів військового значення. Це допомогло підприємству, яке щорічно несло багатомільйонні збитки, збільшити кількість замовлень.
  • У 2017 році його прибуток склав 18,6 млн грн, а виручка — 776 млн грн.
  • Восени 2018 року група «ТАС» Сергія Тігіпка досягла попередньої домовленості про покупку ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському».
  • В кінці лютого 2019 року Тігіпко розповів, що планує побудувати на територіях заводу »Кузня на Рибальському» житловий масив і великий торгово-офісний центр.
  • За підсумками роботи в 2018 році завод збільшив чистий прибуток на 77,84% — до 33,12 мільйона гривень.
  • У липні 2019 року стало відомо, що Інвестфонд «Прайм Ессетс Кепітал» п’ятого президента України Петра Порошенка продав свій пакет акцій заводу «Кузня на Рибальському» за 235,8 мільйонів доларів, а фонд «ВІК» Ігоря Кононенка — 64,2 мільйони.
 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook