Стрілянина у Княжичах: Луценко повідомив неочікувані подробиці розслідування

lucenko_7_650x410_1_650x41017 службових осіб підозрюють у різних видах злочинів у зв’язку з подіями в Княжичах.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів, що головна причина бійні в Княжичах - не те, хто вистрілив першим, а службова недбалість. Всі правоохоронці, які брали участь у перестрілці, діяли за інструкцією. Про це Луценко заявив у ході наради на комітеті Верховної Ради України щодо забезпечення правоохоронної діяльності, повідомляє «112 Україна«.

«Перша версія. Обидва підрозділи діяли за інструкцією. Водій ДСО сидить за кермом, на колінах автомат, ззаду двоє затриманих, як ми тепер знаємо, розвідників. Він бачить людину зі зброєю і, не відкриваючи дверей, стріляє і влучає керівнику КОРДу в стегно, він падає і, діючи за інструкцією, починає стріляти у відповідь. Стріляє дуже прицільно. Напарник працівника ДСО бачить, що по його напарнику стріляють, заходить збоку і теж починає стріляти. Всі інші співробітники КОРДу відкривають вогонь. Під час цього гинуть представники розвідки. Версія друга. Першим відкрив вогонь не співробітник ДСО, а співробітник КОРДу. Вся ця ситуація дзеркально», — розповів Луценко.

Водночас, за його словами, попередньо винна службова недбалість: «Недбалість, яка призвела до трагедії — службові машини ДСО без маячків. Друга велика недбалість, керівники дали команду без попередньої розвідки штурмувати і відбивати своїх людей».

Читайте також: Трагічна спецоперація в Княжичах: все почалось іще у вересні (Відео)

Крім того, Луценко розповів, що було дві хвилі спецназу: «Після цієї перестрілки керівника спецназу з ДСО дві хвилі спецназу, безумовно, за інструкцією відкрили вогонь у напрямку пострілів у свого працівника. У ході цього, як ми попередньо вважаємо, були вбиті і затримані розвідники та двоє працівників ДСО. Двоє інших ДСОшників вчасно лягли на сніг і поклали зброю перед собою. Полк спеціального призначення зробив кілька пострілів. На відео ми бачимо, що всі вони були вгору. А КОРД прицільно стріляв в ту машину, з якої вівся вогонь по їхньому командиру. Тут може бути і вогонь, який міг зачепити одного зі спецназівців. У цьому є як мінімум прорахунки планування. Дві частини спецназу розділилися і наступали один на одного, фактично, підставляючи під неминучий перехресний вогонь. Я не виключаю, що хтось міг бути поранений і не дав ці свідчення при первинному огляді місця події. Але це не впливає на загальну картину».

Також Луценко заявив, що 17 службових осіб, в тому числі Крищенко, підозрюються в різних видах злочинів у зв’язку з подіями в Княжичах.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook