Стратегію розвитку Тернопілля будуть писати публічно і на реалістичних засадах, бо в державі — криза

оснСтратегія регіонального розвитку Тернопільщини до 2020 року – у планах обласних чиновників, громадських активістів та представників різних інституцій.

Процес розроблення цього документу з урахуванням європейського досвіду обговорювали під час «круглого столу», що відбувся сьогодні, 27 листопада, у Тернопільській обладміністрації.

Читайте також. Революція Гідності розпочалася із Віче Гідності, яке провели у Тернополі (Відео, Фото)

Участь у засіданні взяли заступник голови адміністрації Леонід Бицюра, керівники структурних підрозділів адміністрації та представники громадських організацій, повідомив сайт ОДА.

Нагадаємо, «Круглий стіл» відбувся в рамках проекту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», який реалізують Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Громадською організацією «Дослідницький центр соціальних технологій» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів, Інститут громадянського суспільства, Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», Офіс Ради Європи в Україні за підтримки Євросоюзу.

Читайте також. Програма ЄС «Угода Мерів-Схід» добралася і до Тернополя

Леонід Бицюра зазначив, що діюча стратегія, що була розроблена до 2015 року, практично вичерпала свою актуальність‚ тому є потреба в розробці нових, конкретних інвестиційних проектів у рамках визначених пріоритетних напрямів та їх реалізації на територіальному рівні.

- Разом із тим, ми повинні будувати стратегію на реалістичних засадах, адже в державі криза, — продовжив він. — Для цього ми повинні зрозуміти особливості та визначити слабкі і сильні сторони нашої області. Судячи з уже наявних досліджень, картина — маловтішна. З-поміж своїх сусідів Тернопільщина істотно відстає за багатьма показниками. І наше завдання подолати ці диспропорції.

Читайте також. Модель реформування Тернопілля представили у Києві (Фото)

Для успішного подолання проблем області потрібно розробити правильну стратегію регіонального розвитку, переконаний голова громадської організації «Дослідницький центр соціальних технологій» Ігор Гірчак. За його словами, стратегія розвитку Тернопільщини повинна базуватися на основі кращої європейської практики.

- Процес стратегування починається з соціально-економічного аналізу, потім вибирається бажаний сценарій розвитку, визначаються сильні та слабкі сторони, можливості та загрози і на основі аналізу всього вимальовується стратегія розвитку, — зазначив він. — Стратегування має завершуватися на рівні конкретних проектів та орієнтуватись на конкретні результати. Для їх досягнення потрібно визначити 3 або 4 стратегічні цілі, але не більше.

Читайте також. «Наявність бренду сприяє створенню «обличчя» міста», — кажуть на Тернопіллі (Відео)

Ігор Гірчак наголосив на важливості залучення до процесу громадських організацій, представників наукових, молодіжних організацій та підкреслив, що стратегування має бути публічним і відкритим.

Як зазначила директор департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва обласної державної адміністрації Галина Воляник, наразі формуються тематичні групи та відбувається аналіз галузей краю за останні 10 років.

- У результаті цього аналізу ми розробимо галузеві підпроекти, на які очікуємо фінансування з Європейського Союзу, — розповіла вона.

Довідково. Незважаючи на стереотип екологічно чистої області, у водойми Тернопілля щороку стікає 2 млн куб. м неочищених стоків, 80% сміттєзвалищ несертифіковані,  лише 1% населених пунктів мають підготовлені схеми санітарної очистки.

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook