«Ставлення до справи — зовсім інше, бо всі знають, куди і на що йдуть», — мобілізований з Тернопілля (Фото)

DSC_7459Останні дні навчання мобілізованих тривають на Львівщині, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки при Академії сухопутних військ.

Є там чимало жителів Тернопільщини. Вже за кілька днів їх відправлять до військових частин за призначенням. Там на них очікує бойове злагодження.

Читайте також. Різну продукцію для потреб військових на Тернопіллі виготовляють установи покарань (Фото)

Як навчають мобілізованих тернополян і жителів області, де вони проживають, побачили 24 лютого заступник голови обладміністрації Леонід Бицюра, працівники ЗМІ краю, волонтери та представники обласного військового комісаріату. Спочатку вони відвідали навчання на полігоні Міжнародного центру миротворчості та безпеки при Академії сухопутних військ, повідомив сайт ОДА.

За словами офіцера західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковника Володимира Скоростецького, цей полігон – один з найбільших у Європі. Його площа — понад 300 км квадратних. Тут є всі можливості для одночасної підготовки декількох тисяч офіцерів і солдатів різних видів військ та військових спеціальностей.

- Ми всі бачили стан армії і те, якими темпами її скорочували, — каже підполковник.- На щастя, не встигли довести недолугу реформу до кінця і нам вдалося зберегти потенціал для підготовки чоловіків і юнаків, які є потенційними захисниками Батьківщини.

Читайте також. У Тернополі лише тепер замислилися про листівки — для агітації за мобілізацію

Зараз в Україні роблять акцент на створенні та відновленні навчальних центрів, каже офіцер. Такі є на Львівщині та Чернігівщині.

- Відновлюють ще кілька навчальних центрів, які вже функціонують і прийняли перших військовозобов’язаних, — констатував він. — Загалом, навчання тривають протягом 26 днів.

48-річний житель Чортківського району пан Василь – доброволець. Раніше служив в артилерійських військах, зараз опановує саперську справу. У навчальному центрі він — останні дні.

- Подобається підривати міни, стріляти з автомата, — каже чоловік. — Нам дають можливість обирати, на кого вчитися. Тому я вирішив – буду сапером. Зараз трішки скрутно, але будемо надіятися на патріотизм і на перемогу. Я тут, бо хочу, щоб ми жили в європейській державі, а не під чиїмось ковпаком.

Читайте також. На Тернопіллі головним лікарям райлікарень пригрозили звільненням за провал мобілізації

Рідні з розумінням поставилися до вибору чоловіка. І діти, і внуки пишаються, що він — захисник.

Тернополянин Владислав Брокіцький раніше працював оператором комп’ютерного набору. Зараз опановує професію топогеодезиста. Коли прийшла повістка, вирішив виконати свій обов’язок. Зізнається, що спочатку було страшно, а зараз – ні.

- І морально, і фізично ми вже всі готові їхати у зону АТО, — каже він. –Я тут багато навчився, але екзамени все покажуть. Думаю, нині рівень навчання набагато кращий, ніж був раніше.

Та й саме ставлення до справи, за його словами, — зовсім інше, ніж колись, бо всі знають, куди і на що йдуть. Немає ні принижень, ні «дідівщини». А якщо і є якість проблеми, то можна все вирішити. Батькам немає чого переживати за мобілізованих, каже хлопець, адже все є – і одяг, і харчі.

Читайте також. Тернопілля за 27 днів проведення мобілізації виконало план на 52%

- Годують добре, — розповів Владислав. – Кожного дня — м’ясо, риба, каші, великі порції.

Від жителів Тернопільщини волонтери передали землякам продукти. Також гості мали можливість оглянути, де проживають мобілізовані.

- Метою нашого приїзду було подивитися, в яких умовах перебувають наші бійці, чим вони харчуються, які завдання виконують, — каже заступник голови обладміністрації Леонід Бицюра. – Ми провели день на Яворівському полігоні, побачили, що командування доволі предметно займається підготовкою мобілізованих. У них — високий бойовий дух, патріотичне налаштування. Після навчання чоловіків відправлять до військових частин. Там перевірять стан їхнього здоров’я, відбудеться бойове злагодження і лише після цього їх відправлять у зону проведення АТО. 

Софія Левицька 

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook