Стали відомі умови, на яких в Україні можна буде купити землю з жовтня 2020 року (Відео)

ф1Земля сільськогосподарського призначення має стати в Україні товаром із 1 жовтня 2020 року. Про такий намір української влади заявив прем’єр-міністр України. Президент України підтвердив, що іноземці купити землю в Україні права не матимуть.

Про точну дату запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні глава держави і Уряду заявили 19 вересня на форумі аграріїв.

До 1 жовтня наступного року мораторій на продаж землі триватиме, а до того часу Верховна рада України та інші державні органи мають забезпечити законодавчо старт ринку землі.

Президент України запевнив, що купити землю в Україні іноземці купити не зможуть — рілюю продаватимуть тільки громадянам України та українським компаніям.

Читайте також: Українці мають по праву володіти, користуватися і розпоряджатися своєю землею — Володимир Зеленський розповів про ситуацію на ринку землі

За твердженням влади, щоб не створювати монополії, можливість купити землю «в одні руки» обмежать. Так, новий власник не зможе придбати більше, як 35% сільськогосподарських земель однієї територіальної громади та 15% ріллі області і пів відсотка сільськогосподарських земель в Україні загалом. Дотримання цих принципів буде контролювати Антимонопольний комітет. Першочергове право купити землю хочуть закріпити за тими, хто зараз її орендує. Щоб таку можливість мали й фермери, Кабмін готує дешеві кредити.

За підрахунками Уряду, після запровадження через рік ринку землі рілля подорожчає майже вдвічі, а від запровадження ринку землі ВВП України має зрости на 2%.

Більше подробиць про умови, на яких в Україні має запрацювати ринок землі, — у сюжеті ТСН.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook