Стали відомі подальші кроки України після повернення Росією захоплених кораблів ВМС

ф1Повернення Росією трьох захоплених у Керченській протоці рік тому кораблів ВМС України ніяк не вплине на поведінку України в міжнародних судах — Україна вимагатиме в РФ компенсації.

Про це заявила заступник глави МЗС України Олена Зеркаль.

Вона нагадала, що відповідний позов Україна подала в квітні цього року і 21 листопада в цій справі в Арбітражному трибуналі Міжнародного суду ООН відбудуться перші слухання.

«Наказ Міжнародного трибуналу не був і не є самоціллю. Наша мета — встановлення порушення права, відновлення його і отримання належної компенсації. Саме це і закладено в позові МЗС від 1 квітня 2019 року», — написала Зеркаль у Фейсбук про мету України в міжнародному суді.

Читайте також: Тягнуть буксирами: захоплені РФ три кораблі ВМС України окупанти вивели у відкрите море (Відео)

За повідомленням Зеркаль, у цій справі Україна діятиме за прецедентом, в який вже потрапляла РФ і програла міжнародний суд.

«Хочу нагадати як відбувалися події у відомій справі «Арктік Санрайз» (Нідерланди проти Росії):
4 жовтня 2013 року — справа ініційована Нідерландами;
22 листопада 2013 — наказ Міжнародного трибуналу з морського права про звільнення;
29 листопада 2013 року — Росія звільнила екіпаж;
6 червня 2014 року — Росія звільнила судно,
14 серпня 2015 року — рішення арбітражного трибуналу, яким визнано порушення Росією Конвенціїї ООН з морського права та зобовязано сплатити компенсацію на користь королівства Нідерланди.

Ми також збираємося пройти цей шлях і довести всьому світу і арбітражному трибуналу, що прохід 25 листопада 2018 року був мирним і законним, а дії Російської Федерації, в тому числі щодо кримінального переслідування наших моряків, є порушенням норм міжнародного права», — пояснила заступник глави МЗС України.

Читайте також:Росія повернула зі свого полону судна ВМС України «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни Капу»

Нагадаємо, що травневе рішення Міжнародного суду ООН про негайне звільнення українських моряків і трьох їх захоплених кораблів в юридичному сенсі Росія так і не виконала.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook