Стало відомо, які функції виконуватимуть новостворені органи державної служби якості освіти у громадах

фото: Нова українська школа

фото: Нова українська школа

Минулого тижня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про утворення територіальних органів Державної служби якості освіти». Які повноваження мають ці органи, якими будуть перші етапи їх створення, як здійснюватиметься набір працівників? Про це в інтерв’ю газеті «Освіта України» розповів перший заступник голови  служби  Олександр Якименко.

Як відомо, у рамках реформи децентралізації відбулася зміна повноважень місцевих органів влади. Раніше атестацію та державний нагляд (конт­роль) за діяльністю закладів освіти здійснювали місцеві органи управління освітою, зокрема – структурні підрозділи районних та обласних державних адміністрацій. Тепер на місцях це будуть робити місцеві територіальні підрозділи.

На територіальні органи покладатимуться функції сертифікації педагогічних працівників, для цього у структурі буде створено штатну одиницю. Ще один напрям роботи – затвердження освітніх програм. Планується, що спершу цим займатиметься центральний апарат ДСЯО, поки досконало не відпрацюється відповідний механізм, але у подальшому передадуть й ці повноваження на місця.

Також територіальні органи реагуватимуть на звернення клієнтів – батьків, дітей, на незадоволеність навчальним процесом завдяки впровадженню механізму позапланових перевірок. Тобто спектр завдань, які стоятимуть перед територіальними органами, буде досить широким.

Детальніше про новвовведення в освітній галузі — в інтерв’ю першого заступника голови  Державної служби  оцінювання якості освіти Олександра Якименка.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook