ФСБ Росії в тюрмах вербує найманців на Донбас: або рік контракту, або строк за ґратами

3«Добровольців», які на Донбасі поповнюють незаконні військові формування сепаратистів, Федеральна служба безпеки Росії вербує серед ув’язнених на території цієї країни українців, повідомляє Радіо «Свобода». Їх зваблюють обіцянками «чистих» документів після річного контракту.

Начальник департаменту протидії торгівлі людьми Артем Крищенко в інтерв’ю прес-службі Міністерства внутрішніх справ України заявив: «Торік оперативники викрили організацію ТОВ «Експедиція». Зараз ця справа слухається в Солом’янському суді. На лаві підсудних наразі п’ять осіб. Тоді близько сотні наших громадян були завербовані тут в Україні для роботи в Росії. Так звані «закладки» наркотиків. І зараз там відбувають покарання. За нашими джерелами, українців, які відбувають покарання на території сусідньої держави, воювати на Донбасі вербують представники ФСБ».

Він заявив, що українцям «пропонують рік контракту або тюремний строк». Також пан Крищенко додав таке: «Хто погоджується на рік контракту, тому обіцяють «чисті» документи і можливість повернутися в Україну. Завербованим особам ще на території нашої держави дають «службові» мобільні телефони. Цими ж номерами люди користуються в приватних розмовах. Усі дзвінки прослуховуються. Коли людина вже збирається повернутися додому і каже про це комусь у телефонній розмові – її тут же затримують».

ФСБ, іншими словами, вербує «гарматне м’ясо», аби розпалювати збройний конфлікт на Донбасі, що триває з квітня 2014 року. Його жертвами стали понад 10 тисяч людей. Україна і Захід звинувачують Росію в підтримці сепаратистів зброєю й особовим складом. Москва заперечує це, визнаючи наявність у складі проросійських бойовиків своїх громадян, яких називає «добровольцями».

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook