Стало відомо, чому закривають виставку, присвячену Шевченкові, у столичній підземці (Відео)

фото: Національний музей Тараса Шевченка

фото: Національний музей Тараса Шевченка

Про це повідомили на сторінці Фейсбук  Національного музеюТараса Шевченка.

«Київський метрополітен та ілюстратор Олександр Грехов повідомляють про дострокове припинення виставки «Квантовий стрибок Шевченка. Метро».

Цими вихідними більшість постерів виставки було знищено молодим чоловіком, озброєним ножем.
За 10 днів експонування виставки організатори отримали сотні позитивних відгуків від відвідувачів.
Радість від впізнання, неочікувані паралелі, сміх, хороший настрій і бажання прочитати/перечитати Шевченка – основний меседж цих повідомлень.

Звісно, не обійшлося без негативних коментарів, ми очікували такої реакції, але сподівались цивілізованого діалогу. В цьому і полягає місія музею – щоденними і планомірними кроками сприяти популяризації Тараса Шевченка, як людини, поета, художника, живої особистості.

Мистецтво – простір діалогу. Діалогу поколінь, діалогу цінностей, діалогу інституцій. Але діалог – це передусім взаємоповага. Ми проти агресії та вандалізму. Тому колективно вирішили достроково закрити виставку. Безпека пасажирів та відвідувачів виставки важливіша за ідеологічні чи художні амбіції.

Акти подібного вандалізму і агресії не лише порушують Закони України, але і заперечують саму спробу створення мультикультурного простору, штовхають нас до тоталітарного суспільства, коли окрема група людей вирішує, яке мистецтво має право на існування, а яке є «дегенеративним» або «неправильним».

Засуджуючи подібні прояви агресії ми, як культурна інституція національного рівня і надалі виступатимемо за свободу художнього виявлення та культурний діалог», — так пояснюють свої дії працівники музею у дописі.

Докладніше про виставку — дивіться у відео UATV Channel:

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook