Що не так у Мінську? США мають ідею щодо переговорів про Донбас. У Білорусі не проти

Мінськ-місце переговорів президент готель зовніПрезидент США пропонує змінити місце мінських переговорів. У Білорусі заявили, що місце не має значення.

Про ідею Трампа перенести переговори Тристороннього контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі заявив президент Казахстану, де раніше планували проводити ці переговори.

Нурсултан Назарбаєв 18 січня на прес-конференції в Нью-Йорку за підсумками засідання Радбезу ООН, відповідаючи на питання журналіста, розповів, що ця тема виникла в розмові з Трампом не в ході офіційних переговорів, а в особистій бесіді.

«Напряму ця розмова не відбувалась — обстановка не дозволяє, самі знаєте. Тому я не став це педалювати. Але ми через Північну Корею перекинули «місток» до України. (…) Є мінські домовленості, які зайшли в глухий кут, я вважаю. Зараз миротворців треба вводити в Донбас і Луганськ. (…) треба зближувати ці позиції (Росії та України — прим. автора), приходити до порозуміння. «Мінськ-1″ в глухому куті, потрібен «Мінськ-2″. Він (Трамп — прим. автора ) говорить: «Давайте в іншому місці, не в Мінську». Я кажу: «Давайте в Казахстані, як спочатку мало бути» . (…) Домовилися в цьому напрямку працювати «, — переказав розмову з президентом США президент Казахстану.

У МЗС Білорусі 19 січня у відповідь на заяву Назарбаєва нагадали, що Мінськ не просився стати місцем цих переговорів, це до Білорусі звернулись із таким проханням члени «Нормандської четвірки», а взагалі місце — це не головне. Головне — результат.

«На відміну від інших, Білорусь за лаврами миротворця не женеться. Але: це конфлікт в нашій родині, в нашому регіоні, і ми кровно зацікавлені в його вирішенні. Ми — не спільники переговорів, але Президент Республіки Білорусь неодноразово пропонував різні варіанти врегулювання цієї кризи, в тому числі готовність забезпечити контроль білоруськими миротворцями українсько-російського кордону і лінії зіткнення. Навряд чи що-небудь залежить від місця проведення переговорів. Переговори по Україні можна перенести хоч в Антарктиду, якщо буде впевненість в їхньому успіху. Але для появи цієї впевненості треба, щоб всі залучені в цей конфлікт сторони, а також нібито «сторонні», але вельми зацікавлені держави були щиро націлені на припинення кровопролиття», — сказав міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей.

Офіційної заяви української сторони щодо цих ініціатив Казахстану і США поки нема, та один із представників України -учасниця мінських переговорів Ольга Айвазовська — висловила особисту думку, що Мінськ відповідає багатьом необхідним для таких переговорів критеріям, та не усім.

«Щодо логістики, то Мінськ є дуже зручним, адже, з Києва на літаку — 50 хвилин льоту. Невтручання в сам процес білоруси забезпечили, як і організаційно сприяють сторонам. От по безпеці є питання, точніше, не достатнім є відчуття самої безпеки, принаймні у мене персонально. Не завжди це залежить від мінської влади, скоріше, накладається контекст відсутності російсько-білоруського кордону та дружньої держави з усіма наслідками. Свою повну нейтральність Білорусь могла б підтвердити в ООН під час наступних голосувань за резолюції щодо Криму та порушень прав людини там. І так, приймаюча сторона отримує політичну та репутаційну вигоду від самого процесу, яким би успішним чи неуспішним він був змістовно», — написала Айвазовська.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook