Спершу взяти Горлівку: в Авакова є свій план звільнення Донбасу

Аваков у цивільному коснтюмі на нараді говоритьГлава МВС України вважає, що Україна може звільнити окупований Донбас поступово звільняючи населений пункт за населеним пунком.

Як заявив АРсен Аваков в в інтерв’ю «Українській правді«, Україні не обов’язково іти в повномасштабний наступ но всьому фронту — звільнити окуповані території українські війська можуть «малими кроками».

Як приклад свого плану, Аваков  заявив, що спершу бійці ЗСУ, умовно, можуть звільнити Горлівку, а потім рухатись поступово, відбираючи в окупантів населений пункт за населеним пунктом

«У мене є свій план. Він називається «тактика дрібних кроків, яким аплодують всі». Я не вважаю, що реінтегрувати можна відразу всю територію окупованого Донбасу. «Блакитних шоломів» стільки немає — на всю територію. Тому я пропоную, умовно кажучи, взяти спочатку окремо Горлівку або Новоазовський район», — сказав глава МВС України.

Читайте також: «Армія має йти вперед»: чого чекати від початку операції Об’єднаних сил на Донбасі

Далі, за задумом Авакова, українські військові разом з миротворцями ООН мають перекрити кордон на межі звільненої Горлівки, де були б проведені вибори до місцевих рад за українським законодавством. При цьому, на думку очільника МВС України, не важливо, хто переможе на цих місцевих виборх: «головне — сформувати перехідну адміністрацію».

«На основі цих нових, обраних за українським законом органів та представників державної влади України, туди повинна прийти центральна влада разом з українськими поліцейськими силами», — пояснив він.

При цьому міністр не виключив, що українські поліцейські спершу патрулюватимуть окуповані райони з місцевими представниками територіальних громад.

Він зазначив, що після цього має початися відновлення інфраструктури — відновлення подачі води, електроенергії, відновлення шкіл і українських паспортів.

«Тут теж є нюанс, тому що ступінь перевірки людей з окупованих територій повинен бути спеціальним, щоб ми не видавали кому попало українські паспорти, а тільки українським громадянам», — сказав він.

Читайте також:Час «Х» визначено: АТО закінчиться 30 квітня – заява Президента

Він зазначив, що після цього має початися відновлення інфраструктури — відновлення подачі води, електроенергії, відновлення шкіл і українських паспортів.

«Тут теж є нюанс, тому що ступінь перевірки людей з окупованих територій повинен бути спеціальним, щоб ми не видавали кому попало українські паспорти, а тільки українським громадянам», — сказав він.

Аваков додав, що якщо в окремо взятому районі все пройде як треба, то ту ж процедуру слід повторити з наступних п’яти районах.

Читайте також: «Пройти вулицею Кіборгів», — переселенка з Донецька пояснила, чому дуже хоче додому

Він не виключає, що спочатку люди з окупованих територій будуть обмежені в правах щодо виборів до центральних органів влади — парламенту, президента і так далі, але додав, що «це нормальна міжнародна практика».

Міністр зазначив, що також в Україні необхідно ухвалити два закони: про амністію і «про колаборантів», які дозволять визначити статус жителів окупованого Донбасу.

«Закон» про колаборантів «- обов’язковий, тому що потрібно визначити статус кожної людини. Офіційно встановити, що він такий же громадянин України, як і всі інші. Він або жертва, яких більшість, або учасник, але не критичний. Або все ж заслуговує заходи осуду», — розповів Аваков.

Він зазначив, що якщо це все реалізувати, то поступово можна вийти на ситуацію, «коли українські прикордонники стоять на кордоні України і Росії, повністю забезпечуючи контроль, а разом з ними стоять» блакитні каски», про які домовляється президент Петро Порошенко».

Аваков упевнений, що парламент конституційною більшістю може проголосувати за такий сценарій реінтеграції Донбасу.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook