Спалах кору у Тернополі не вщухає

ф1За неповних півтора місяця в обласному центрі зафіксовано 18 випадків захворювання серед дітей.

Як повідомляє Тернопільська міська рада, через це застережні заходи продовжені.

«Від початку жовтня до 8 листопада у Тернополі зафіксовано 18 випадків захворювання на кір серед дітей. Це означає, що у місті неблагополучна епідситуація. Для того, щоб уникнути подальшого поширення інфекції, профілактичні попереджувальні заходи у місті продовжені до 28 листопада», — йдеться в повідомленні.

Зі слів заступника директора Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимира Кучми, ріст захворюваності, насамперед, пов’язаний із недостатнім рівнем вакцинації серед дорослих та дітей. Загальна кількість дітей, які вакциновані проти кору, зараз складає 84%. Проте, щоб зупинити епідемію, потрібно, аби цей показник сягав щонайменше 95%.

Не підлягає вакцинації лише невелика кількість дітей: тим, яким проводять переливання крові; яким призначена імуносупресивна терапія, а також діти, які мають непереносимість білка. Щоб вберегти таких дітей від інфекції, медики радять цим пацієнтам та їх батькам перебувати вдома протягом 21-го дня. Всіх інших, включаючи дорослих, медики закликають терміново зробити вакцинацію та не наражати на небезпеку себе та інших.

Для проведення вакцинації проти кору батькам потрібно звернутися у Тернопільську міську дитячу комунальну лікарню або до дільничного лікаря-педіатра за місцем проживання.

Читайте також: МОЗ України ввело заборону на відвідування дітьми шкіл і дитсадків у трьох областях

Нагадаємо, Тернопільська область — серед лідерів в Україні за захворюваністю на кір. 28 вересня МОЗ України оголосило про обмежувальні заходи для трьох областей України, де найвищий рівень захворюваності. В їх числі — і Тернопільська область.

Читайте також: Без щеплення до школи і дитсадка не пустять — у Тернополі підтримали заборону МОЗ

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook