Сьогодні виповнюється 90 років з дня народження єврейської дівчинки, авторки легендарного «Щоденника Анни Франк»

фото: сторінка Фейсбук Oleg Vyshniakov / Олег Вишняков

фото: сторінка Фейсбук Oleg Vyshniakov / Олег Вишняков

Про це пише на своїй сторінці Фейсбук  Oleg Vyshniakov / Олег Вишняков , почесний консул держави Ізраїль у західному регіоні України.

«БЕЗСМЕРТНІЙ АННІ ФРАНК – 90 РОКІВ

Сьогодні їй могло б виповнитися 90 років. Та назавжди вона залишиться в людській пам’яті маленькою дівчинкою, яка у своєму щоденнику розповіла про одну із найжорстокіших сторінок людської історії.

12 червня 1929 року народилася Анна Франк. Однолітка Крісти Волф, вона на рік старша за Ліну Костенко. Можете уявити собі дев’яносторічну письменницю Анну Франк? Маленька Анна Франк мріяла стати відомою письменницею. Їй не судилося втілити цю мрію, але посмертно ця єврейська дівчинка, яка так і не пережила нацистський терор, все-таки отримала всесвітню славу.

Вона вела щоденник з 1942 по 1944 роки, поки її сім’ю не знайшли і не відправили в концтабір, де через кілька місяців вона померла. Це зворушливий дівочий щоденник з цікавими думками та зауваженнями, але тільки написаний він посеред пекла. Анна розповідає про сварки жителів притулку, про те, як не любить матір і любить батька, як вона купить собі одяг після війни, як закохується в сусіда. Щиро захопившись думками та життям мешканців сховища цей щоденник не хочеться дочитувати до кінця. Напевне, щоб дати їм шанс вижити. Від жодної книжки ми не очікуємо, що її фіналом має стати кінець життя авторки; окрім щоденників Анни Франк.

Записки Анни, всупереч важким умовам, були оптимістичними та повними надії на зміну ситуації. “Попри все я досі вірю, що люди глибоко в серці насправді добрі”, — написала вона у своєму щоденнику.

Сьогодні черга туристів в притулок, де ховалася дівчинка, розписана на два тижні вперед. Її щоденник перекладено багатьма мовами світу! А у невеликого пам’ятника Анни Франк біля музею щодня лежать свіжі квіти від людей всього світу, вдячних і захоплених оптимізмом і силою духу дівчинки-підлітка», — написав консул.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook