Сьогодні в розпалі святкування юдеями 5779 року Рош га-Шана

1Сьогодні в Умані в юдеїв у розпалі свято Рош га-Шана. На івриті це означає «голова року». Тобто, це — єврейський Новий рік.

Це свято євреї відзначають в перший і другий дні місяця Тішрей (тішрі) за єврейським календарем (випадає на вересень–жовтень).

Цьогоріч це свято юдеї відзначають з вечора 9 вересня і до 11 вересня. З цього дня починається відлік днів нового єврейського року.

Читайте також: В Умань їдуть хасиди зустрічати 5779 новий рік (Відео, фото)

Передбачалося, що цьогорічне святкування буде наймасштабнішим за останні роки в Україні. До Умані, за підрахунками, мали приїхати до 30 тис. паломників на свіяткування. Чи приїхало стільки, підрахують пізніше. А тепер у місті навала люду з Ізраїлю. Як завше, прибиральникам дістається найбільше — сміття гори.

У ТаНаХ (сукупність Тори, Пророків, Писання) за перший місяць року вважається весняний місяць Авів, пізніше названий Нісан, коли євреї вийшли з Єгипту, розповідає Рісу. Свято ж першого дня сьомого місяця Тішрей назване днем „священних зборів”, коли належить не працювати, сурмити в труби і здійснювати жертвоприношення. Свято спочатку тривало один день, згодом – два. Рош га-Шана належить до найбільш важливих єврейських свят.

Згідно з єврейською традицією, в цей день євреї пригадують сотворіння світу та людини і аналізують, як вони прожили рік, що минув. Чи було це життя достойним. І що очікує їх далі.

 

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook