Скільки потрібно заплатити тепер і наступного року, щоб докупити страховий стаж

глухСтраховий стаж можна докупити. Тепер не має значення — за рік, якого не вистачає до страхового стажу, чи за десять. Важливо, скільки це коштуватиме.

— До 31 грудня 2017 року право на пенсію людина отримує за наявності 15 років страхового стажу, — каже начальник Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух.

— Наступного року після вступу в дію Пенсійної реформи, щоб вийти на пенсію за віком, потрібно буде мати значно більше страхового стажу.

— Так. Після запровадження реформи в 2018 році пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхового стажу 25 років. У разі страхового стажу від 15 до 25 років вийти на пенсію особи зможуть у віці 63 роки.

З першого січня 2019 року, особам, в яких страховий стаж буде 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років, у 63 роки при стажі 16—26 років, у 60 років — при стажі 26 років.

Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на рік, і в 2028-му, аби отримати пенсію за віком у 60 років, необхідно буде мати 35 років страхового стажу; у 63 роки пенсія за віком як для чоловіків, так і для жінок призначатиметься, якщо є страховий стаж 25—35 років; у 65 років — за наявності стажу від 15 до 25 років.

— А хто не матиме страхового стажу й 15 років?

— Особи, що не матимуть страхового стажу (загального) 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років за сукупним доходом сім’ї.

— Тепер можна докупити страховий стаж. Як це практично зробити?

— Як до реформи, так і після її впровадження, залишилася можливість докупити необхідний страховий стаж. З Державною фіскальною службою укладається договір добровільної участі на час, коли людина не підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Тобто людина не перебувала в трудових відносинах із роботодавцем чи не була зареєстрована як суб’єкт підприємницької діяльності.

— Скільки ж усе-таки коштує рік стажу?

— При укладенні договору добровільної участі на поточний період сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору. При зміні розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ змінюється розмір мінімального страхового внеску відповідно до ухвалення змін.

Мінімальний страховий внесок — це добуток мінімальної зарплати на ставку ЄСВ. На листопад цього року він розраховується так: 3200 (мінімальна заробітно плата) помножена на 22 відсотки = 704 гривні. Законодавство передбачає можливість одноразової сплати за попередні періоди.

— Чи збережеться такий порядок розрахунків на наступний рік?

— Ні. Вже з першого січня 2018 року сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помноженого на коефіцієнт два. Якщо мінімальний страховий внесок — 704 гривні, то за місяць потрібно буде заплатити 1408 гривень. Необхідно врахувати й те, що мінімальна заробітна плата зростатиме, тож і збільшуватиметься мінімальний страховий внесок. Тож, очевидно, що тим, хто хотів би докупити страховий стаж, варто було б подбати про це якнайшвидше.

Загальне правило залишається: якщо в особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у відповідному віці.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook