Скандал по-тернопільськи: як з Майдану вигнали «опозицію» (Відео)

вічеНедільне віче 6 квітня розпочиналося у Тернополі традиційно. Але згодом справи обернулися так, що організатори заходу мусили втікати зі сходів театру.

Читайте також. Тисячі тернополян стали до спільної молитви на майдані (Фото)

Спочатку на Майдан прийшли матроси з корвету «Тернопіль». Коли слово сказав заступник командира корабля, тернополяни аплодували. Але одразу після цього представники ВО «Свобода» налаштувалися на політичний монолог. Натомість у громади були запитання і вимоги. Тернополяни не хотіли слухати звичні політичні гасла.

На віче були присутні представники «комунального Майдану» – захисники комунального підприємства ТМШЕД, які вже тривалий час борються за те, аби його зберегти. Ці тернополяни прийшли запитати владу про долю їхнього підприємства, яке, на їхню думку, влада знищує. Підтримали тернополян мешканці вулиці Орлика, Липової (на цих вулицях люди протестують проти забудови), громадські активісти Наталія Карпишин, Тарас Білан, Аліса Пасько, майданівці та представники УНА-УНСО.

Ті, хто був біля мікрофона, не мали бажання слухати тернополян, а тому в бік сцени дуже швидко пролунав свист і крики «Ганьба!».

Читайте також. Моряки із прапором пройшли через центр Тернополя (Відео)

- Багато тернополян, які чули незадоволений натовп, кричали, щоб люди йшли до мікрофона і говорили, — розповідає громадська активістка Ніна Міляновська. Я казала їм, що мене не пустять, але люди не вірили.

Зрештою, коли Ніна Міляновська підійшла до сцени пан Стаюра їй таки відмовив. На відео видно, як тернополянка просить слова, але їй не дозволяють попросивши прийти «завтра».

Цю ситуацію спостерігали всі, хто в той час був на майдані. Замість активістки вулиці Орлика до мікрофона намагалася прийти Марія Чашка, але люди попередили, що не будуть її слухати.

Далі на Майдані почалася шарпанина між учасниками віче. Тернополяни підбігли до мікрофонів, аби заспокоїти людей, але мікрофони вимкнули. Громадські активісти Тарас Герман та Наталя Кузь побігли до пульта з вимогою ввімкнути звук.

- На майдані почали ставити запитання, чому виключили мікрофони, — розповідає громадський активіст Андрій Любецький. — Я підбіг до людей і попросив усіх заспокоїтися. Але як тільки на сцені почався конфлікт, почав лунати гімн…

Саме «свободівці», як стверджують активісти, не давали дозволу на продовження заходу. Свої мікрофони вони теж забрали. Зрештою, сходи політики звільнили і кожен тернополянин міг сказати своє слово. Галина Бондаренко, якій ніколи не давали слова розповіла про майданівців, які потребують допомоги, та самі майданівці. Виступила й Ніна Міляновська. Після цього громада вирушила до «Стіни ганьби» міської ради.

Нагадаємо, там віднедавна вивішали матеріали, які показують, що зробила у Тернополі міська влада за останні роки. Йдеться не про те, чим можна похвалитися, а про знищені дерева, дитячі майданчики тощо…

ІА «7 Днів-Україна» дякує громадським активістам за надані відеоматеріали з віче 6 квітня.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook