Штрафи у розмірі півмільйона гривень відтермінували

йййСюрпризом для аграріїв стала спроба влади з першого липня запровадити обов’язкове ліцензування збереження підприємствами пального для власного споживання. За відсутність такого документа встановлювали штраф у 500 тисяч гривень(!) І нікого не обходило те, що отримати таку ліцензію у визначені терміни було нереально.

Бюрократична машина вимагала купу документів — від права власності чи користування землею, прийняття в експлуатацію відповідних об’єктів, низки дозвільних рішень різноманітних служб. Селяни потерпали б від нескінченних вервиць чергових «інспекторів» за наживою.

Саме тому Аграрний союз України, громадські ради агровиробників на місцях, зокрема й рада сільгосппідприємств Тернопільщини, поставили вимогу перед податковим комітетом Верховної Ради про відміну такого нововведення.

І хоча сільгоспвиробників підтримав профільний аграрний комітет, удалося вирішити лише половину справи. Верховна Рада ухвалила рішення про відтермінування запровадження санкцій через відсутність ліцензій до кінця нинішнього року. Звідки взялося таке рішення — сказати важко. Не виключено, що за ним стоїть голова згадуваного податкового комітету ВРУ пані Южаніна, яка вже залила чимало сала за комір аграріям.

Попри цю обставину, ухвалення закону в такій редакції можна вважати частковою перемогою аграрних асоціацій, з’явилася можливість підприємствам підготувати документи, необхідні для отримання ліцензії на право зберігання пального, та уникнути штрафів.

Хоча, як наголосив у розмові з нашим кореспондентом голова ради сільгосппідприємств Тернопільщини Микола Пилипів, учасно підготувати необхідні документи буде дуже складно. Ті, хто згає час, можуть не уникнути штрафів. У президії ради сільгосппідприємств області, яка обговорювала означену проблему, сподіваються, що народні обранці ще раз повернуться до вже ухваленого половинчастого рішення і не дадуть запровадити норми, які через штрафи призведуть до багатотисячних збитків сільгосппідприємств.

Та надії на це мало. Депутати навіть не взяли до уваги те, що чинний Податковий кодекс робить виняток для сільгоспвиробників у частині сплати акцизу із відповідних складів для збереження пального.

Геннадій Яворський.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook