Шанси України домогтися відшкодування збитків, заподіяних Росією, оцінив американський аналітик

4Українські установи вже домагаються відшкодування втрачених активів. Зокрема, «Нафтогаз» вимагає відшкодування 7 мільярдів доларів за конфіскацію активів в Криму, наголосив американський аналітик  Андерс Ослунд, повідомляє «Радіо «Свобода».

Дослідник відзначив різницю в правовому статусі Криму та Донбасу, що створює різні правові можливості для відшкодування. Багато позовів подано до Міжнародного арбітражу в Гаазі, в яких йдеться про порушення Росією двосторонньої угоди із захисту інвестицій. «Щонайменше, тут є правова основа, на яку можна посилатись», – зазначив Ослунд. На Донбасі, де, зокрема, на території Луганська панує повний правовий хаос, правова ситуація з позовами про відшкодування є складнішою, наголошує дослідник.

Уряд України має якомога швидше створити базу даних втрачених активів, наголосили учасники презентації звіту. Потрібно реалістично оцінити їхню цінність, розслідувати всі правові можливості для повернення втрат від Росії, використовувати всі правові можливості в цій сфері.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook