Середньовічне дикунство: поліція почала кримінальні провадження через вигнання ромів з Лисої гори у Києві (Відео)

Фото - Фейсбук С14

Фото — Фейсбук С14

«Середньовічним дикунством» назвав вчинок громадських активістів глава МВС.

Розгром табору ромів у Києві 21 квітня вчинили члени націоналістичної організації С14.

Про це вони написали на сторінці у Фейсбук.

За твердженням активістів, вони попереджали ромів, щоб ті пішли добровільно, однак табір покинули не всі.

Тоді С14 табір розгромили.


Це так і залишилось би, якби в мережу не було викладене відео, як саме київську Лису гору звільняли від ромів.

На відео видно, що молоді люди гнались за ромами, а діти і жінки тікали та кликали на допомогу правоохоронців.

У підсумку Глава МВС назвав це «середньовічним дикунством», а поліція Києва за фактом порушила два кримінальних провадження, повідомляє сайт МВС України.

«Нападати на жінок і дітей, погрожувати їм, травити їх сльозогінним газом, псувати їхнє майно і загалом ставитися до них, як до тварин, через етнічну приналежність – це середньовічне дикунство. Воно не личить сучасній країні, що прагне жити за європейськими стандартами. Нацполіція не ділить громадян за етнічною ознакою, коли пильнує публічний порядок і бореться зі злочинністю. Для нас всі вони суто – або громадяни України, або іноземці, або особи без громадянства. Різні злочини і правопорушення вчиняють представники різних національностей та етнічних груп, і всі вони є рівними перед українським законом. Події у лісопарковій зоні на Лисій горі у Києві 21 квітня будуть розслідувані поліцією, винні будуть встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності», – повідомив міністр внутрішніх справ України.

Головне управління Нацполіції у Києві вже зареєструвало кримінальні провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії) за фактом подій 21 квітня 2018 року на Лисій Горі у Києві, де було знищено табір, у якому тимчасово перебували громадяни ромської національності.

До цього в інтерв’ю 112.ua голова київського управління Національної поліції Андрій Крищенко підтвердив, що пропроблему ромів на Лисій горі правоохоронці знають.

«Ми не допустимо, щоб хтось розганяв ці тимчасові поселення, якщо вони не порушують законів. Хоча там неодноразово складали протоколи: вони і посадки вирубували, і забруднювали територію. Але це питання не стільки поліції, скільки соціальних служб, комунальників, місцевої влади», — казав Крищенко.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook