Сенат Чехії пішов проти президента у питанні анексії українського Криму

ф1Сенат Чехії засудив слова Мілоша Земана в ПАРЄ про те, що Україні, мовляв, слід дати компенсацію за окупований Крим і на тому «справа завершена».

Про це йдеться в стенограмі засідання, опублікованій на сайті Сенату.

У документі, який підтримав Сенат Чехії 38 депутатів із 47, присутніх у залі), йдеться, що президент повинен поважати зовнішню політику країни. Пропозиція визнати, що Земан завдав своїми заявами шкоду інтересам Чехії, сенатори не підтримали.

Читайте також:«Завершена справа»: Президент Чехії пропонує заплатити Україні за анексію Криму

Раніше також Уряд Чехії заявив, що не підтримує заяв президента Чехії.

«Уряд відповідає за зовнішню політику, а президент республіки представляє державу на міжнародному рівні, проте на відміну від інших політиків безвідповідально ставиться до виконання своїх функцій. Ми просто не можемо змусити світ розбиратися в нюансах наших конституційних повноважень — глава держави в Страсбурзі говорить від імені держави. Крапка. Отже, закликаючи від нашого імені до скасування санкцій (а це важлива міжнародна тема), Земан поводиться неадекватно. Але його неадекватна позиція представляє нас світу», — сказано, зокрема, у відозві чеського Уряду.

Читайте також: «Крим не продається», — Україна жорстко відповіла Земану

Нагадаємо, виступаючи на засіданні ПАРЄ, президент Чехії заявив, що анексія Росією Криму — це «завкершена справа», а Україні за втрату території запропонував дати компенсацію.

Читайте також: Порошенко у ПАРЄ: перспектива закінчення війни на Донбасі не стала ближчою. Повна версія виступу (Відео)

Така заява президента Чехії викликала обурення України, а також, як видно, і Чехії.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook