СБУ знайшла голландські картини, через які розгорівся міжнародний скандал (Відео)

Служба безпеки України знайшла картини, викрадені у голландському музеї Westfries з міста Хорн.

Про це у четвер під час брифінгу повідомив глава спецслужби Василь Грицак, передає Українська правда.

Грицак розповів, що в 2010 році в Голландії викрали 24 картини 16-17 ст. Вартість всієї колекції, за її словами, приблизно 10 млн. євро.
«Ми займалися розшуком цих картин приблизно 4 місяці», — сказав він.

Він розповів, що спецслужбовці опитали «сотні людей». За його, словами СБУ вдалося знайти 4 картини. Грицак зазначив, що експерти вже підтвердили автентичність одніє із них.

Читайте також: Скандал через вкрадені картини: Голландія звинувачує Україну (Відео)

«За оперативними даними, частина картин знаходиться на тимчасово окупованій території, а частина з них може перебувати на території Російської Федерації», — сказав Грицак.

Як відомо, картини, які були вкрадені в 2005 році з Музею Західної Фрісландії в місті Хорн (Нідерланди), за словами керівництва музею, знаходилися в руках українських збройних формувань.

Відбувалися переговори про повернення картин з представником батальйону ОУН-2 Борисом Гуменюком, який просив грошову компенсацію за їх повернення та зміг надати фото одного полотна, але згодом припинив контакти з голландцями.

У лютому німецькі ЗМІ повідомлялм, що картини початково знаходилися у президента алчевського футбольного клубу «Сталь» Володимира Полубатка.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook