Савік Шустер: В Україні загострилися всі три емоції — страх, приниження і надія

8Савік Шустер — відомий в Україні телеведучий і журналіст надовго зник з публічного простору після того, як перестала виходити в ефір програма «Свобода слова». Хтось вирішив, що він працює над іншими проектами, хтось, що взагалі покинув журналістику. Виявилося інше.

Журналіст працював над передмовою до книги французького політолога Домініка Муазі «Геополітика емоцій». І що найцікавіше, ця робота надихнула його написати власну книгу під назвою «Від Кремля до Майдану. 10 років страху, приниження і надії України», пише Гордон.

— Я задаю собі питання: яка подія справила найбільший вплив на емоції українців в XX столітті? Проголошення незалежності в 1918 році? Занадто довго тривала надія. Голодомор? — задає собі запитання Шустер. — Але це були страх і приниження в чистому вигляді, а подія, яка остаточно вбиває надію, не може вважатися головним в емоційному світі… Головною емоційною подією може вважатися придбання незалежності в 1991 році. У країні загострилися всі три емоції: надія, страх і приниження. До кінця XX століття надія переважала і тримається досі.

«Можливо, головним емоційним подією XXI століття стане втрата Криму, яка стала віхою не тільки української, а й світової історії, — розмірковує Шустер. — Незалежна Україна в кордонах 1991 року ніколи не втрачала територій, тому в країні поки переважає приниження. Але тепер все залежить від того, в яке русло направлять своє приниження українці — творче або руйнівне».

 


 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook