Рятувальники пояснили, чому туристам варто утриматися від походів у гори в найближчі дні

фото: ДСНС України

фото: ДСНС України

УДСНС нагадують, що у періоди погіршення погодних умов, громадянам потрібно утриматися від туристичних походів у гори, адже у цей час навіть досвідченим туристам дуже легко збитися з наміченого маршруту, втратити відомі орієнтири, опинитися у незнайомих і небезпечних місцях, пише Фейсбук відомства.

Якщо ж таки хтось вирушить у гори, то рятувальники просять добре зважити свої реальні можливості та подумати про зворотній бік, на перший погляд, цілком захоплюючої та цікавої прогулянки в горах. Варто також пам’ятати, що безпека в горах залежить від багатьох факторів, зокрема – належної підготовки, організованості, дисципліни, дотримання елементарних правил безпеки, відповідно підібраних одягу, взуття тощо, а також – від знання місцевості та її природних перешкод.

І, звичайно, головна вимога, це зареєструватися і отримати консультацію праців­ни­ків гірської пошуково-рятува­ль­ної служби щодо обраного маршруту і можливого погіршення погодних умов.
Рятувальники закликають подбати про відповідне спорядження залежно від особливості маршруту.
Серед першочергових речей – теплий одяг та взуття, шапки, рукавиці, GPS навігатор, запас продуктів харчування, термос з гарячим чаєм, медикаменти.

Неприпустимо: виходити на ма­р­­шрут за дуже несприятливих по­го­дних умов (в дощ зі снігом, сильний туман, за низьких температур); а також — протягом трьох днів після великих снігопадів (бі­льше 50 см опадів) та при явно вираженій лавинній небезпеці.

В зимових умовах у жодному разі не вартог пересуватися в тума­ні чи те­мряві, щоб уникнути втрати орі­­єнтації, зриву з карнизу то­що. Не здійснювати підйом або спуск вузькими кулуарами, де є не­безпека зсуву каменів чи сходу лави­ни. Регулярно звіряти напрямок ру­­ху за картою і компасом. Якщо довелось заблукати і немає можливості організувати надійний нічліг, то треба по­вертатися знайомим шля­хом на­зад. А у випадку загрози життю та здоров’ю людей, телефонувати  за номером «101».

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook