Руслан Рябошапка розповів, проти яких корупціонерів порушуватимуть кримінальні справи (Відео)

вКримінальні справи порушуватимуть проти тих, чиї незаконні активи будуть перевищувати 12 тис. грн неоподатковуваних мінімумів.

Про це заявив заступник голови адміністрації президента Руслан Рябошапка на брифінгу, де пояснював особливості законопроекту президента про незаконне збагачення, повідомляє Еспресо.

Як сказав Рябошапка, цей законопроект приинципово відрізняється від тих, які були подані раніше. Він передбачає інший підхід – не тільки крим відповідальність, а й цивільну, стягнення в бюджет незаконних активів. Досі цього не можна було зробити на практиці.

— Стягнення необгрунтованих активів застосовується у Великобританії й дає можливість результативно боротися з корупцією. Цивільна процедура ефективна. Іноземні колеги схвалили цей законопроект, — сказав Рябошапка.

За його словами, кримінальна відповідальність наступатиме, коли розмір незаконних активів значний – 12 тис. неоподатковуваних мінімумів, а це близько 11 млн 500 тис. грн, або 380 тис. євро. Така сума — щоб пріоритетною була робота не з дрібними справами, щоб не витрачали держресурси на дрібне. Якщо необгрунтований актив менше 380 тис. євро, але перевищує 30 тис. євро, справа розглядатиметься в порядку цивільної процедури.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook