Росіяни ставилися до нас, немов до собак: Полонений моряк Цибізов

1Сергій Цибізов — з Шепетівки. Він був захоплений разом з 23-а іншими військовослужбовцями у Керченській протоці 25 листопада 2018-го, нині, як і інші моряки проходить обстеження у військовому госпіталі у Києві. Після повернення з полону сьомого вересня він розповів про дні, які залишаться в його пам’яті назавжди, та… заздрість російських слідчих, пише armyinform.

«Росіяни стріляли і думали, що їм усе знову зійде з рук. Це злочин Російської Федерації. Потім – були допити у Керчі та Сімферополі…Це були найважчі дні. Росіяни ставилися до нас, немов до собак. Їхні команди «Голову вниз…», «По бокам не смотреть…» добре пам’ятаю. Психологічно тиснули. Казали, що Україна нас «кинула», пропонували перейти до них на службу, — слова Сергія Цибізова наводить «Армія Іnform». — У Москві тримали у камері. Зі своїми полоненими побратимами бачився лише під час судових слухань. З батьками спілкувався через адвоката. Несолодко було, втім ми не опустили рук».

Під час ув’язнення матрос Сергій Цибізов відкрито сказав російським силовикам, що він є військовополоненим і свідчень давати не буде. «Нас підтримував весь світ. Навіть російські слідчі, які допитували мене, дивувалися цьому та із заздрістю казали: «Що з вами робити? Всі горою за вас…» – цитує Цибізова «Інформаційне агентство Міністерства оборони України». — До рідних написав кілька листів. Однак деякі поверталися з відповіддю: «Цензура!». Лише після звільнення від батьків дізнався, що до рідного дому надійшло тільки три листівки з трьома короткими реченнями і дев’ятьма стислими словами «У мене все добре. Не хвилюйтеся. Всіх люблю і цілую».

У день обміну Сергія розбудили дуже рано. О 4-й 7 вересня наказали збирати речі. Наш моряк не одразу повірив, що за кілька годин побачить своїх рідних та близьких людей… Коли український літак перетнув повітряний кордон над Чернігівщиною, наш відважний моряк промовив: «Дякую тобі, Боже! Це – не сон! Так, це сталося! Я на рідній землі…».

 

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook