Російський суд прийняв рішення щодо половини полонених українських моряків

ф1Дива не сталося — українських моряків, яких Росія взяла в полон у Керченській протоці 25 грудня 2018 року, вона залишила за ґратами до 26 квітня.

Таке рішення, передає «Громадське«, суд в закритому режимі прийняв сьогодні щодо 12-ти українських моряків Лефортовський суд Москви.

Засіданян відбувалось у закритому режимі.

Родичів і пресу до зали суду пустили при оголошенні рішення.

Читайте також: Всі 24 українські моряки назвали себе військовополоненими. Адвокати пояснили, що це означає на практиці (Відео)

У першій групі судили Романа Мокряка, Андрія Оприска, Євгенія Семидоцького та Сергія Цибізова. У другій групі були Богдан Головаш, Андрій Шевченко, Сергій Попов та Володимир Терещенко. Третя група — представник СБУ Андрій Драч та моряки Денис Гриценко, Михайло Власюк, В’ячеслав Зінченко.

Читайте також: Суд прийняв сторону ФСБ РФ і закрив для преси засідання з продовження арешту військовополоненим українським морякам

Адвокати моряків клопотали, аби справу моряків розглядав військовий суд, адже моряки — військовополонені. Однак суддя відхилила прохання.

Натомість слідчі ФСБ просили продовжити термін тримання під вартою українцям нібито через те, що моряки можуть переховуватися від слідства. Адвокати заявили, що слідчі фактично не обґрунтували свою заяву.

Читайте також: Військовополонені українські моряки відмовилися давати свідчення в московському суді

Самі моряки повністю підтримали своїх адвокатів і не відповідали на жодні питання судді, які не стосуються їхнього імені та звання, посилаючись на Женевську конвенцію та положення про військовополонених.

Читайте також: Суд над полоненими українськими моряками в Москві: все, що наразі відомо про перебіг закритого слухання (Відео)

Моряків судять шістьома групами по 4 людини. Напередодні суду до Москви прибули родичі моряків, але ФСБ не дозволила їм побачитись з полоненими.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв’язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.

На сьогоднішнє засідання суду в Москві, де розглядають справу незаконно захоплених українських моряків, приїхали дипломати з Європейського Союзу, США, Великої Британії, Швеції, Чехії, Польщі, Литви, Латвії та Данії.

Про це повідомив міністр закордонних справ Латвії Едгарc Рінкевичс: «Ми висловлюємо свою солідарність з ними (моряками — ред.) і вимагаємо негайного звільнення».

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook