Російський «найманець» на Донбасі найменше отримує 20 000 гривень — інтерв’ю з «добровольцем» з Росії

1Російський «доброволець», який вирушив воювати в Україні, розповів, про вербування найманців і оплату їхньої «праці» на Донбасі. Журналісти російської «Нової газети» взяли інтерв’ю у учасника бойових дій на Донбасі.

Це «чоловік за тридцять, у складі російського миротворчого контингенту брав участь у кількох військових кампаніях. На «цивілці» працював в особистій охороні».

За його словами, вербування найманців для війни в Україні ведеться декількома шляхами: вузьких фахівців (переважно спеціальності розвідка, диверсанти) шукають через військкомати, людей з досвідом бойових дій — через ветеранські організації, яких в Росії дуже багато, велика частина набору йде також через російське «казацтво».

Трапляється, що вербувальники приводять в пункти збору і випадкових людей.

За словами «добровольця», одного разу людина при перевірці виявився безхатченком з вокзалу, іншого — з затримкою розумового розвитку. Приваблюють їх в основному гроші.

«Деякі і грошей-то не бачили таких», — говорить «доброволець».

«У нас — від 60 тисяч рублів (в місяць, близько 20 тисяч гривень — ред.), є ті, хто отримує 80, 90 тисяч, командири — навіть більше. Але 60 тисяч рублів для рядового бійця — межа», — розповів він.

Також для бойовиків передбачені компенсації: за легке поранення — 120 тисяч, середнє — 180, важке — 360.

Є і компенсація за смерть — ті ж 360 тисяч плюс організація похорону.

При цьому за поранення платять лише тим, хто повертається в складі свого підрозділу.

Бойовиків попереджають, що перехід до «польових командирів» «ДНР» і «ЛНР» загрожує порушенням кримінальної справи за найманство.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook