Російські найманці перекидають під Маріуполь живу силу та бронетехніку — Машовець

звантаженняНа сході України у Приазовському напрямку за останній час істотно зросла кількість живої сили російсько-терористичних військ. Бойовики готуються до перекидання в цей район додаткових сил і засобів, зокрема техніки, для доукомплектування та нарощування чисельності угруповань, зосереджених в даному районі.

Такі новини на своїй сторінці у Фейсбук вранці 25 грудня повідомив військовий експерт Костянтин Машовець.

Він розповів, що за минулий тиждень українські війська на цій ділянці продовжували утримувати рубіж Миколаївка — Чермалик — Павлопіль (викл.) — Гнутове — Талаківка — Лебединське — західна околиця Широкиного.

«Головним їхнім завданням було утримання даного рубежу і недопущення прориву противника північніше і східніше Маріуполя, перешкоджання виходу його головних сил до траси Маріуполь — Донецьк, а також захист азовського узбережжя в районі Маріуполя і західніше міста. Тобто, українські війська на даній ділянці, вирішували головне завдання щодо недопущення прориву противником підготовленої ними лінії оборони і оточення Маріуполя», — уточнив експерт.

За його словами, з цією метою проводився комплекс заходів щодо вдосконалення системи оборони на даній ділянці, підготовки до ведення бойових дій в умовах холодного періоду року, підвищення рівня боєздатності частин і підрозділів, що оперують на даному напрямку, створення та підготовки оперативних резервів на даній ділянці.

«Крім того, вельми активно і змістовно був проведений комплекс заходів протидесантної оборони (звичайно, подробиці я описувати не буду, але результати він вже приніс)», — підкреслив Машовець.

Він розповів, що в ході виконання даних завдань, кілька разів українські підрозділи вступали в бойові зіткнення з противником і піддавалися обстрілу як зі стрілецького озброєння, так і з важкого піхотного.

«У свою чергу, противник намагався вести активну розвідку в напрямку траси Н20 в смузі Миколаївка — Сопине — Македонівка — Степанівка (причому найрізноманітнішими методами від дій груп наземної розвідки, до польотів БПЛА і використання інших засобів технічної розвідки), обстрілював як передові позиції наших військ, так і ряд об’єктів в глибині їх оперативної побудови, з різноманітного піхотного озброєння. А також вельми активно вів диверсійну роботу в тилу наших військ, головним чином в районі Маріуполя та його передмість», — повідомив експерт.

За його словами, інтенсивність обстрілів і бойових зіткнень в порівнянні з попередніми періодами була вельми низькою, однак, крім цього, бойовики «наполегливо тягали за своїми передовими позиціями з місця на місце артилерію і бронетехніку». На думку експерта, вони проводили перегрупування і «вдосконалювали» позиції, зосередженого на цьому напрямку угруповання.

«Крім того, було зафіксовано зміну його складу та чисельності (істотно зросла чисельність живої сили при порівняно невеликому збільшенні кількості бронетехніки і артилерії)», — підкреслив він.

Машовець вважає, що «не сподіваючись на швидкий наступ», бойовики також продовжували обладнувати свої передові позиції.

«Правда не дуже старанно, надаючи перевагу вузловій обороні, що спирається на окремі укріплені вузли та населені пункти, при налагодженій службі бойової охорони і спостереження», — уточнив він.

Говорячи про прогнози на подальший розвиток ситуації на цьому напрямку, він зазначив, що вони не виглядають «особливо оптимістичними».

«Противник хоча і не веде інтенсивної підготовки до активних, наступальних дій, однак остаточно втихомирюватися явно не збирається. Принаймні, підготовка до перекидання в цей район додаткових сил і засобів зафіксована дуже чітко. Вата, безсумнівно, в найближчому майбутньому має намір натискати сюди купу свого стріляючого заліза і доукомплектовувати, а то й наростити чисельність, зосереджених тут банд», — переконаний експерт.

Нагадаємо, впродовж останнього тижня прес-центр АТО регулярно повідомляв про фіксування польотів ворожих безпілотників над Маріуполем.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook