Роман Суслов: «Громадяни рідко користуються своїм правом повернути товар неналежної якості назад продавцю»

Роман Суслов, партнер Консалтингової компанії «Капітал»

Роман Суслов, партнер Консалтингової компанії «Капітал»

«Ми всі є споживачами, тому маємо добре орієнтуватися, які товари і в які терміни можна обміняти або повернути продавцю, а які товари поверненню не підлягають. На жаль, більшість громадян про це не знають», — написав у своєму блозі Роман Суслов, партнер Консалтингової компанії «Капітал».

«Гадаю, що інформація, викладена в цьому матеріалі,  допоможе споживачам зекономити свої нерви та час, а також по-господарському використати гроші, які так зараз важко заробляти.

Отже, варто зазначити, що споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

Обмін товару належної якості проводиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Право споживача обміняти непродовольчий товар належної якості передбачено ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів».

Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов’язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

При розірванні договору купівлі-продажу розрахунки із споживачем провадяться виходячи з вартості товару на час його купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору — в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

Переконаний, для всіх нас споживачів,  буде  корисна інформація про перелік  сезонних товарів, гарантійні терміни за якими  обчислюються з початку відповідного сезону:

одяг, хутряні та інші вироби  весняно-літнього асортименту — з 1 квітня;

одяг осінньо-зимового асортименту — з 1 жовтня;

взуття  зимового асортименту  — 15 листопада по 15 березня;

взяття весняно-осіннього асортименту  — з 15 березня по  15 травня, та з 15 вересня по  15 листопада;

взуття літнього асортименту  — з 15 травня по  15 вересня.

Окрім того, існує перелік  товарів,  згідно якого виробники разом з продавцями на договірній основі  утворюють  обмінний  фонд для надання   їх   в  тимчасове  користування  споживачам  на  час гарантійного  ремонту куплених ними товарів, зокрема – це:

телевізори, магнітоли, магнітофони, радіоприймачі, холодильники, морозильники, пральні машини, мікрохвильові печі, кухонні машини, в’язальні машини, пилососи, електропраски, електроміксери, електросоковижималки, апарати телефонні, у тому числі мобільного зв’язку, персональні комп’ютери та комплектуючі частини до них, аппаратура для відеозапису та відтворення зображення і звуку, електрочайники, електрофени, електрокавоварки.

З метою ознайомлення, надаємо перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів»»  від 19 березня 1994 року №172,

а саме:

продовольчі товари, лікарські препарати та засоби,  предмети сангігієни.

Непродовольчі товари:  фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір корсетні товари, парфюмерно-косметичні вироби, пір’яно-пухові вироби, дитячі іграшки м’які, дитячі іграшки гумові надувні, зубні щітки, мундштуки, апарати для гоління, помазки для гоління, розчіски, гребенці та щітки масажні, сурдини (для духових музичних інструментів), скрипічні підборіддя, рукавички, тканини, тюлегардинні  і  мереживні полотна, килимові вироби метражні, білизна натільна, білизна постільна, панчішно-шкарпеткові вироби, товари в аерозольній упаковці, друковані видання, лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник), плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні підрозмір, визначений покупцем (замовником), аудіо-,  відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом, вироби з натурального та штучного волосся (перуки),товари для немовлят (пелюшки,  соски,  пляшечки для годування тощо),інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки тощо),ювелірні вироби   з   дорогоцінних металів,  дорогоцінного каміння,   дорогоцінного каміння органогенного утворення  та напівдорогоцінного каміння».

Роман Суслов,

партнер Консалтингової компанії «Капітал»

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook