Ремінь безпеки для собаки — за що штрафують автотуристів у Європі

dogЩо при собі мати і чого не порушувати? Ця інформація особливо актуальна для тих, хто збирається подорожувати по Європі на автомобілі.

Максимальна швидкість  

У Великобританії дуже швидка їзда може обійтися водієві до € 3000. У Швеції перевищення швидкості більш ніж на 20 кілометрів на годину коштує не менше € 270, а в Норвегії навіть — від € 430. У Греції, Франції, Італії, Нідерландах та Швейцарії штрафи за перевищення швидкості також набагато вищі, ніж у Німеччині.

Діти в автомобілі

У більшості європейських країн діти молодші 12 років повинні бути розміщені на задньому сидінні. Однак у Великобританії подібний віковий поріг становить 15 років. А, наприклад, у Люксембурзі на задньому сидінні повинні їздити всі, кому менше 18 років, причому ті, чий зріст становить менше 150 см — у спеціальному дитячому кріслі. Штраф за порушення становить від € 49.

Мінімальний вік

17 років і вже з правами? Посвідчення водія з правом керування транспортним засобом у супроводі діє лише на території Німеччини. Винятком у цьому плані становить лише Австрія, але й там не можна їздити з німецьким посвідченням, так само як і в Німеччині — з австрійським.

Водії-початківці

У Франції водії протягом перших трьох років поза населеними пунктами можуть їхати зі швидкістю не вище 80 км/год, замість 90 км/год. На швидкісних трасах для новачків передбачено обмеження 100 км/год (а не 110) і на автобанах — 110 (замість 130). В Італії на автомагістралях встановлена ​​межа 130 км/год, але водії зі стажем менше трьох років не можуть їздити швидше 100 км/год. Суворіші правила в Хорватії. Для всіх, хто молодше 25 років, існує швидкісний ліміт 80 км/год за містом та 110 км/год на магістралях.

Допустимі проміле

0,0 проміле — така норма алкоголю в крові передбачена для всіх водіїв у Словаччині, Чехії, Угорщині, Румунії, Естонії. Перевищення може обійтися дорого. Водіння в нетверезому вигляді в Чехії вважається злочином і карається тюремним ув’язненням до одного року. В Іспанії за перевищення рівня 0,5 проміле доведеться заплатити € 500 і більше, в Норвегії вже 0,3 проміле в крові буде коштувати майже € 700. У більшості країн встановлено граничне значення від 0,4 до 0,5 проміле. Тільки Мальта і Великобританія більш великодушні в питанні вживання спиртних напоїв — там дозволено до 0,8 проміле.

Повні каністри

Маєте в багажнику каністру з запасом палива? Під час подорожі по Болгарії, Греції, Хорватії та Італії вона повинна залишатися вдома. Те ж саме відноситься до Данії, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Мальті, Ірландії та Великобританії.

Увімкнені фари

Вмикати ближнє світло вдень обов’язково для автомобілів та мотоциклів у Болгарії, Данії, Естонії, Фінляндії, Греції (лише мотоцикли), Італії (мотоцикли, автомобілі за межами населених пунктів), Хорватії, Норвегії, Польщі, Португалії (лише мотоцикли), Румунії (мотоцикли, автомобілі за межами населених пунктів), Швеції, Словаччині, Словенії, Чехії, Угорщині (поза населеними пунктами) та в Швейцарії. У Франції ближнє світло обов’язкове під час дощу та снігу, а також у тунелях. У Швеції не допускається ввімкнення задніх протитуманних фар.

Мобільний телефон

За розмови по мобільному телефону під час руху в Нідерландах водій ризикує заплатити штраф € 230, а в Італії від € 161 до € 648 плюс позбавлення водійських прав на термін до двох місяців. У Франції — 135 євро, в Швейцарії — 100 франків, в Австрії — від € 50, у Польщі — до € 50, в Іспанії — € 90.

Спеціальні правила

В Іспанії заборонене буксирування приватних транспортних засобів, штраф становить від € 100 до € 600 в разі особливої ​​небезпеки для руху. Крім того, в цій країні подорожуючі в автомобілі собаки повинні бути пристебнуті ременями безпеки.

Також в Іспанії для вантажів, що виступають за габарити  (до 10% довжини машини) ззаду повинна бути розміщена попереджувальна табличка (50 х 50 см) з червоно-білим штрихуванням. В Італії такий знак доречний для вантажу, що виходить за габарити не більше 30%. У Хорватії та Чехії обов’язкова наявність запасних ламп розжарювання. В Австрії, щоб уникнути штрафу ADAC радить прибрати невикористаний знімний фаркоп.

Жилет безпеки

Аварійний жилет зі світловідбиваючими смугами для носіння в надзвичайних ситуаціях поза автомобілем є обов’язковою умовою як для водіїв у Німеччині, так і ще в шістнадцяти європейських країнах. Однак у Болгарії, Франції, Італії, Чехії та Угорщині таким жилетом повинні бути забезпечені також усі пасажири транспортного засобу.

Алкотестер

Французький уряд офіційно підтвердив, що з 1 липня 2012 року водії всіх автомобілів та мотоциклів (за винятком мопедів) повинні мати при собі одноразові алкотестери.

Ці правила будуть застосовуватися для всіх, хто пересувається французькими дорогами. У тому числі і для іноземців, які відвідують країну.

За відсутність алкотестера буде накладатися штраф у розмірі € 11, який необхідно сплатити на місці. Починати стягувати штрафи передбачалося c 1 листопада 2012 року. У жовтні 2012 року уряд оголосив, що стягування штрафів з водіїв, в машині яких відсутній алкотестер, переноситься з 1 листопада 2012 року на 1 березня 2013 року.

Вже у січні 2013 року уряд оголошує, що стягування штрафів з водіїв, в машині яких відсутній алкотестер, відкладається на невизначений термін.

Що це означає для водіїв? Вимога мати алкотестер у машині як і раніше в силі, але ніяких санкцій за його відсутність у чинному законодавстві поки не передбачено.

Уряд сподівається, що наявний в автомобілі алкотестер дозволить людям перевірити себе і не сідати за кермо в стані алкогольного сп’яніння.

Екозони

Як відомо, в Німеччині  у січні 2008 року було введено перші три екологічні зони — в Берліні, Кельні і Ганновері. Ці екологічні зони позначаються спеціальними дорожніми знаками.

germany-umwelt-zone-signs

Знак 270.1 позначає екологічну зелену зону (Umwelt zone). Обов’язковий додатковий знак регулює, яким транспортним засобам і з якого кольору екологічними наклейками дозволений доступ у цю зону. Знак 270.2 скасовує дію знака 270.1.

Починаючи з березня 2008 року інші німецькі міста також наслідували цей приклад. Тепер кожний транспортний засіб для в’їзду в екологічні зони — незалежно від того, зареєстрований він у Німеччині чи в іншій країні, має мати відповідну екологічну наклейку. Ці наклейки мають необмежений термін дії для конкретного автомобіля і всіх німецьких екологічних зон.

germany-ecological-plakette

Автомобілям без екологічної наклейки забороняється в’їзд у зелену зону. У разі порушення загрожує штраф у розмірі € 80, причому навіть у тому випадку, якщо транспортний засіб відповідає екологічним нормам токсичності. Це також відноситься і до всіх транспортних засобів, зареєстрованих в іноземних державах.

З цієї причини рекомендується, щоб усі водії придбали екологічні наклейки (Plakette) заздалегідь, якщо вони хочуть в’їхати в одну з таких зон.

Наклейки можна придбати як онлайн, так і в автомобільних дилерів (Autohaus).

У Франції, як і в Німеччині уряд вніс зміни в ПДР, які стосуюсться поліпшення екологічної обстановки насамперед у містах. Були створені так звані екозони.

В’їзд до центру Парижа заборонений з 08:00 до 20:00 в будні дні для автомобілів випуску до 1997 року, а також для мотоциклів, випущених раніше 2000 року. Це обмеження не поширюється на нічний час та вихідні дні, коли транспортні потоки менш інтенсивні.

Також, як і в екологічних зонах Німеччини, для в’їзду в Париж будуть використовуватися наклейки на лобове скло. Колір наклейки буде залежати від рівня викидів транспортного засобу відповідно до європейської класифікації. Всього планується ввести шість категорій.

Залежно від кольору наклейки автомобіль зможе заїжджати в ту чи іншу зону міста. У деяких районах міста поділ на зони буде постійним, а в деяких тимчасовим. Тобто обмеження будуть вводитися лише в ті дні, коли забруднення повітря в Парижі буде особливо високим.

З 1 січня 2017 року розмір штрафу для легкових автомобілів складає € 68.  Для вантажних автомобілів — € 135.

З 1 січня 2017 року екологічна наклейка обов’язково повинна бути прикріплена до транспортниму засобу, що в’їжджає в таку зону. Вартість наклейки € 3.70 (плюс поштові витрати), і вона може бути куплена онлайн на сайті Міністерства екології.

Ця вимога поширюється також і на іноземних водіїв.

Джерело: GERMANIA.ONE

 


 

 

 

Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook