Релігійний конфлікт у селі, де побили міліціонерів, вичерпано – ТОДА

ArticleImages_60428_Katerynivka2

Частина парафіян храму святого Георгія Переможця, що у селі Катеринівка Кременецького району, виявила бажання зареєструвати статут в новій редакції. Це передбачає зміну конфесійної приналежності, тобто перехід від УПЦ до УПЦ КП.

«У своїй діяльності  облдержадміністрація вживає усі передбачені діючим законодавством заходи для утвердження міжконфесійної злагоди, релігійної толерантності та забезпечення прав і законних інтересів релігійних організацій в області, — наголосив голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. Ми спільно з керівництвом району детально вивчали дану ситуацію. Також проводили зустрічі з громадою, під час яких намагались знайти компроміс. Позиція керівництва області наступна — усі християни, незалежно від конфесійної приналежності, повинні мати рівні права. Для вирішення конфліктної ситуації, яка склалась у селі Катеринівка, ми запропонували запровадження почерговості проведення богослужінь релігійними громадами УПЦ КП та УПЦ у єдиному в селі храмі».

Читайте також: Шестигодинна бійка за церкву: міжконфесійний конфлікт на Тернопільщині переріс у кримінальну справу

Розпорядженням голови облдержадміністрації «Про визначення порядку користування церквою Георгія Переможця с.Катеринівка  Кременецького району і майном, яке в ній знаходиться»  храм передано в рівне і почергове користування громад УПЦ і УПЦ КП, та зобов’язано районну державну адміністрацію укласти з кожною з громад окремі договори.

«Керівництву району вдалось вирішити конфлікт, договори підписали обидві релігійні громади, — додав Степан Барна. –   Я закликаю парафіян проявляти взаємоповагу один до одного і не допускати конфліктів, які є особливо  недоречними у час боротьби за цілісність та незалежність України».

 

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook