Реформа у міліції: працівників апарату обласного управління на Тернопіллі скоротять на 80%

P4040002-nУ рамках реформи правоохоронних органів можливе скорочення 80% працівників апарату Тернопільського обласного управління МВС.

Про такі радикальні зміни повідомляють у Регіональному прес-центрі ініціативи «Реанімаційний пакет реформ».

Читайте також. «Корупцію в системі Міністерства оборони будемо випалювати гартованим залізом», – Порошенко (Фото)

Нагадаємо, менше 5% українців сьогодні довіряють міліції, в той час у сусідніх європейських країнах цей показник становить не менше 70%. Така ситуація породжує несприятливу криміногенну ситуацію — минулого року в Україні кількість скоєних злочинів зросла на 20%. За інформацією обласного управління статистики в Тернопільській  області, у 2013 році зареєстрували 55 тисяч злочинів, що на 17% більше, ніж за попередній рік.

- Українці відверто бояться міліції, а це абсолютно ненормальна ситуація, – переконані фахівці «Реанімаційного пакету реформ», які спільно з Центром політико-правових реформ розробили нову концепцію реформування правоохоронних органів. Це перший за часи незалежності України проект змін міліції, що містить думку громадськості, а не опирається, як раніше, лише на бачення МВС чи РНБО.

Читайте також. На Тернопіллі у стані алкогольного сп’яніння спіймали 17 водіїв

Україна потребує «повного ребредингу» міліції – починаючи з назви, закінчуючи повноваженнями та підпорядкуванням. Такої думки — експерт робочої групи з Центру політико-правових реформ Олександр Банчук.

- Ми пропонуємо кардинально змінити статус  міліції – з воєнізованого формування на службу з надання послуг, що зможе ефективно гарантувати безпеку та правопорядок, — говорить він.

Сьогодні Управління МВС України в Тернопільській області налічує понад 23 структурні підрозділи. У рамках реформи можливе скорочення штату працівників апарату обласного управління майже на 80%. Натомість пропонується збільшити кількість дільничних інспекторів на місцях – у містах і селах Тернопільщини.

Читайте також. У Тернополі затримали кримінальне тріо: головні ролі – у грузинів (Фото)

Там, на думку розробників реформи, повинні працювати патрульно-постові служби у розрахунку 15 працівників органів правопорядку, які постійно проживатимуть у межах закріпленої території, на 10000 населення.

- Сьогодні ж один дільничний інспектор зазвичай працює на кілька сільських рад. Це 3-7 сіл із населенням до 5 тисяч. Інколи загальна площа покриття становить 30-50 км, — додає пан Банчук. — Місцева міліція повинна стати виконавчим органом місцевої ради, який утворять у кожній громаді.

Органи правопорядку отримають нову назву – «поліція», до лав якої можна буде потрапити на конкурсній основі. Конкурсна комісія у складі депутата місцевого рівня, представника громадськості, адвоката та представника Уповноваженого з прав людини буде визначати готовність претендентів до роботи в органах правопорядку. А поборотися буде за що, адже передбачається закріпити зарплату працівників поліції на рівні п’яти прожиткових мінімумів  — близько 6000 грн.

Читайте також. Учасники стажування у Тернопільській міськраді готуватимуть рішення міської ради та мера

Нововведення очікуються і в підготовці кадрів поліції.

- Випускники нинішніх вишів МВС здебільшого відпрацьовують у міліції визначений законодавством обов’язковий термін і звільняються з органів, щоб влаштовуватися надалі працювати куди завгодно, тільки не в міліцію. Причин багато: і низька зарплата, і не престижність професії. Відтак гроші на їх навчання витрачені, а міліція залишається без спеціалістів, — констатує Олександр Банчук.

Він разом зі своїми колегами переконаний, що поступово необхідно вирішити також проблему неефективності роботи навчальних закладів МВС.

Читайте також. Тернопіль: підозрюваний сам вирощував марихуану у лісосмузі (Фото)

Ще одна інновація реформи – нагрудний жетон.  Завдяки цьому можна буде одразу дізнатися посаду, ім’я та прізвище поліцейського. На законодавчому рівні буде заборонено приховувати свій жетон, а тим паче, не носити його. У громадян також з’явиться право фіксувати роботу представників органів правопорядку на фото- чи відеокамеру, що досі викликає велике невдоволення у міліціонерів.

Експерт також повідомив, що в рамках запропонованої реформи пропонується ліквідувати ДАІ в нинішньому вигляді. Натомість пропонується створити патрульно-постову службу, яка буде відповідати за правопорядок на певній території, а не лише на окремому відрізку дороги, як зараз.

Читайте також. Тернопільські правоохоронці вилучали у зоні АТО зброю, гранати, патрони та вибухівку (Фото)

- Мабуть, кожному з нас доводилося спостерігати ситуації, коли працівник ДАІ відмовлявся реагувати на правопорушення, які відбувалися, наприклад, поруч, у сусідньому парку. Мовляв, я відповідаю за порядок на дорозі, а решта мене не обходить. Тому для більш ефективної роботи органів правопорядку ми пропонуємо об’єднати обов’язки нинішньої ДАІ з патрульною службою, — пояснює Олександр Банчук.

Ліквідувати пропонують і Державну службу охорони, мотивуючи це тим, що її функції повною мірою можуть виконувати приватні охоронні агенції.

Читайте також. Тернопільські міліціонери перевірять реєстрацію та роботу скандальної громадської організації (Фото)

Отже, після реорганізації повноваження ДАІ разом із патрульною службою, державною лісовою охороною, державною рибоохороною буде виконувати Адміністративна поліція. Функції підрозділів карного розшуку, боротьби з організованою злочинністю, боротьби з економічною злочинністю, боротьби з незаконним обігом наркотиків передбачається передати Кримінальній і Фінансовій поліції. Повноваження решти численних управлінь і підрозділів відійдуть до Військової та Прикордонної поліції.

- Якісно нова поліція, із прозорою структурою буде входити до МВС, але міністр, як політична особа, буде позбавлений повноважень оперативного управління нею, — переконаний Олександр Банчук. — Саме такий принцип роботи органів правопорядку виправдовує себе в провідних європейських країнах протягом останніх десяти років.

Софія Левицька

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook