Радянське свято: чому в Україні скасували 23 лютого

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення закликає усі телерадіоорганізації України дотримуватись законодавства під час програмування ефірів 23 лютого. Так званий «День захисника вітчизни» – радянське свято, яке в Україні не відзначають з 2014 року, відколи Росія-агресор напала на нашу країну.

Нацрада на своїй фейсбук-сторінці нагадала, що в Україні діє Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Цей Закон забороняє розповсюджувати і демонструвати в Україні аудіовізуальні твори, які популяризують чи пропагандують органи держави-агресора та їх окремі дії, що створюють позитивний образ працівників Росії, працівників радянських органів державної безпеки та виправдовують або визнають правомірною окупацію території України.

Тому ЗМІ мають пам’ятати про усі норми Закону, коли формуватимуть ефіри 23 лютого.

Чому в Україні скасували 23 лютого
Як зазначалося вище, від святкування Дня захисника вітчизни Україна офіційно відмовилася в 2014 році. 14 жовтня був підписаний указ президента про нове свято — замість існуючого.
«З метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості» президент постановив установити в Україні свято — День захисника України, який відзначати щорічно 14 жовтня. Після цього щорічно 14 жовтня в Україні проходять святкові заходи на честь військовослужбовців і ветеранів. Крім того, цей день є у країні офіційним вихідним. На відміну від 23 лютого, який таким ніколи не був.
П’ять років тому Україна перестала святкувати День захисника вітчизни, який щорічно відзначається 23 лютого. Для цього тодішній президент Петро Порошенко видав указ, яким постановив святкувати День захисника України 14 жовтня, а також скасував постанову про святкування 23 лютого.

День захисника вітчизни: історія свята Історія святкування 23 лютого налічує майже 100 років. День захисника вітчизни був офіційно встановлений у 1922 році на території тодішньої радянської Росії. Спочатку це був День Червоної армії, після — радянської армії, згодом його об’єднали з днем радянської армії та військово-морського флоту. Сьогодні свято 23 лютого у різній мірі відзначають у Росії, Білорусі, Таджикистані, Вірменії тощо. В Литві, Латвії та Естонії, наприклад, які є членами Євросоюзу, 23 лютого, як і в Україні, втратило статус свята. Там його відзначають локально, насамперед — представники старшого покоління.
Багато людей помилково вважають, що 23 лютого — свято чоловіків. Попри те, що в більшості армій вони складають переважну більшість, там все ж є певний відсоток дівчат і жінок. Тому називати 23 лютого «чоловічим» вдень — некоректно.

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook