Радник Президента Бірюков обурений результатами четвертої хвилі мобілізації на Тернопільщині та Франківщині

imagesОповіщені військовозобов’язані масово не прибувають на проходження медичної комісії, виїжджають за кордон та відмовляються від проходження військової служби за релігійними мотивами.

Дані першого звіту про виконання плану четвертої хвилі мобілізації свідчать про те, що багато українських чоловіків аж ніяк не спішать проходити військову службу. Про це повідомив радник президента Юрій Бірюков.

Зокрема, глави 14 сільрад Івано-Франківської області відмовилися отримувати повістки з військкоматів. 57% оповіщених військовозобов’язаних Івано-Франківської області не прибули на проходження медичної комісії.

Крім того, 37% оповіщених військовозобов’язаних Івано-Франківської області залишили територію України

Також, за даними Бірюкова, голови сільських рад Тернопільської області відкрито саботують заходи щодо оповіщення, у разі появи в районі представників РВК — інформують жителів своїх та навколишніх сіл.

Водночас глава сільради села Конюхи Козівського району повідомила про те, що напередодні місцеве населення найняло 2 автобуси і виїхало на них на територію Російської Федерації.

В свою чергу, в селищі міського типу Кольчино Мукачівського району Закарпатської області з 105 осіб повістки вручені тільки трьом: 9 осіб не проживають за адресами реєстрації, а 93 людини протягом січня вибули на сезонні сільгоспроботи.

«Протягом останніх 30 діб державний кордон у Чернівецькій області перетнуло 17% від загального числа військовозобов’язаних області. З неофіційних джерел відомо, що хостели та мотелі в прикордонній області сусідньої Румунії повністю заповнені тими, хто ухиляються від призову», — повідомив радник президента.

Як зазначає радник, 19% оповіщених військовозобов’язаних Волинської області відмовилися від проходження військової служби за релігійними мотивами, хоча в попередні роки відсоток відмови з таким формулюванням не перевищував 0,7%.

Водночас Бірюков назвав «нормальним» виконання планів мобілізації в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Черкаській, Житомирській, Кіровоградській областях.

«Нормальне виконання планів мобілізації по неокупованим частинам Донецької та Луганської областей», — додав він.

Нагадаємо, півсотні жінок із Зарічненського району, що на Рівненщині, зібралися на мітинг під сільською радою. Претензія одна – сумнівний порядок проведення мобілізації.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook