Радіоактивний радій, завезений в Україну з Європи, переховували у двометровій ямі

4Співробітники контррозвідки Служби безпеки України запобігли реалізації в Україні радіоактивної речовини радій-226, повідомив «Гордон».

Прес-центр СБУ на сторінці в соцмережі оприлюднив деякі деталі операції. Стало відомо, що «учасники організованого угруповання готували незаконну оборудку із продажу радіоактивного матеріалу радій-226, ввезеного в Україну контрабандою з однієї із країн Центральної Європи. Правоохоронці виявили спеціально облаштовану на приватному подвір’ї схованку, заглиблену в землю на 2 метри. Фахівці вилучили із неї контейнер циліндричної форми, в якому й зберігалася радіоактивна речовина».

Інститут ядерних досліджень зробив експертизу вилученого «добра». З‘ясовано достеменно, що це радій-226, вироблений у 1930-х роках чехословацькою компанією Radiumchema. У спецслужбі запевнили, що локалізували можливі негативні наслідки для життя та здоров’я населення.

6 осіб затримано, трьом оголошено про підозру і вони перебувають під вартою. В СБУ заявили, що викрито усіх співучасників цього злочину.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook