Писати власне ім’я та прізвище і самостійно застібати ґудзики — що ще зобов’язані вміти 5-річні школярі в Америці

Фото з вільних джерел

Фото з вільних джерел

З п’ятирічного віку – з передшкілля (kindergarten) — у Штатах починається загальноосвітня школа. Писати власне ім’я та прізвище, знати назви місяців і пір року, самостійно застібати ґудзики – ці та низку інших вмінь та навичок повинна опанувати 5-річна дитина у США перед тим, як піти до школи. Про це йдеться на сайті «Голос Америки».

Шкільна освіта у США обов’язкова та безкоштовна. Якщо батькам не подобається/не підходить державна школа, вони можуть обрати приватний освітній заклад. Навчання в такому, за даними Національного Центру освітньої статистики, коштуватиме в середньому 8-13 тисяч доларів у рік.

Як правило, родини з дітьми шкільного чи дошкільного віку та навіть молоді подружжя, купуючи житло, зважають на те, до якої школи приписаний район їхнього потенційного нового будиноку чи квартири. Дитина може ходити до державної школи лише за місцем проживання.

36E98479-FC0C-4973-887B-270615923D2B_w650_r0_s

Крім того, обираючи нове житло чи роблячи вибір між державною та приватною школою, родини часто керуються шкільними рейтингами. Їх складають як штати, так і профільні громадські організації, враховуючи такі критерії:

 • академічні знання учнів школи (швидкість читання, знання математики, світогляд)
 • забезпеченість школи (наскільки добре вона обладнана, скільки і в якому стані спортзали, кімнати для обіду, туалети, які гуртки та секції пропонують дітям)
 • нагороди (визнання школи чи вчителів на рівні штату, держави)В описах рейтингів вказується процентне співвідношення за расовою приналежністю, а також додається географічна мапа району, де живуть діти, що відвідують цю школу.Якщо рейтингу недостатньо для остаточного рішення, завжди можна замовити екскурсію до школи.

  Під час такого туру батьки спілкуються з учителями, з директором, можуть побувати на уроці і побачити школу зсередини. Без попереднього запису ви не можете прийти і самостійно розглядати школу. Екскурсію можна замовити в будь-який час по телефону, навіть за півроку до початку навчання вашої дитини.

  Не менш важливим критерієм при виборі школи є відгуки та досвід батьків, чиї діти вже вчилися в цій школі. Тут в нагоді будуть Інтернет, бесіди з сусідами, друзями.Впродовж літа школа призначила нам чотири зустрічі. Вони добровільні, не всі родини відгукуються на ці запрошення, але такі зустрічі досить інформативні як для батьків, так і для освітян.

  Фото з вільних джерел

  Фото з вільних джерел

У США немає урочистих лінійок у перший день школи. І перший день навчального року – не обов’язково першого вересня.

Зазвичай, кожен шкільний округ у штаті вирішує, коли починається навчальний рік. Чимало американських шкіл почали навчання у серпні або навіть наприкінці липня. Традиційно ж більшість шкіл починали навчальний рік на другий день після Дня праці (Labor Day), який відзначається в перший понеділок вересня. До прикладу, ми йдемо до школи 4-го вересня (вівторок).

Школярі не несуть квітів вчителям, не вдягаються святково. Перший день у школі є звичайним навчальним днем.

За даними компанії Deloitte Services, шкільні витрати для батьків на одну дитину у США складають в середньому 510 доларів. Це кошти на одяг, взуття, канцелярські приладдя, техніку. Кожна школа зазвичай пропонує список рекомендованих речей для школярів.

Школа на веб-сайті оприлюднила рекомендований список приладдя для учнів різних класів. Для 5-річок, як видно зі списку, потрібно небагато: рюкзак, клей, фломастери, маркери, прості та кольорові олівці і навушники.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook