«Призначення за політичною квотою в міліції є неприпустимим», — вважає генерал-майор Максимов (Відео)

P4040026-nОстанні призначення в органах внутрішніх справ усієї країни викликають обурення у Віталія Максимова.

Василь Облещук, на його думку, також не має морального права обіймати посаду начальника Тернопільського обласного управління міліції.

Читайте також. Василя Облещука ще офіційно не призначили, а під обласним УМВС – пікет (Відео, Фото)

Про це генерал-лейтенант міліції, колишній очільник цього відомства, заявив місцевим журналістам 4 квітня. Призначення за політичною квотою, особливо в міліції є неприпустимим, вважає Віталій Максимов. Очолювати як Міністерство, так і обласні управління МВС мають лише професіонали.

Більшість із тих, хто нині очолює обласні управління міліції, СБУ та прокуратури працювали за режиму Януковича. Можливо, не безпосередньо, однак брали участь у розгоні Майданів і причетні до масової стрілянини 18-20 лютого у Києві. Окрім того, жоден правоохоронець за це досі не покараний, додає тернополянин.

- Багато одіозних фігур, які брали активну участь у розстрілі майданівців, — досі в системі. Нам кажуть, ну, не доказано, хоча і журналістські розслідування є, і фото-доказів достатньо, щоб притягнути тих чи інших осіб до відповідальності, — розповідає Віталій Максимов.

Читайте також. Головний міліціонер Тернопілля: вибери одного із восьми

Нині на Тернопільщині обласну міліцію пропонують довірити полковнику Василю Облещуку. Ініціатива йде від Блоку Юлії Тимошенко. Політична сила всеукраїнське об’єднання «Свобода» наполягає на іншій кандидатурі полковника Андрія Матрифайла. Але жоден з них, на думку Віталія Максимова, не має морального права обіймати цю посаду.

- Перша людина інструктувала «Беркут», який їхав не склади охороняти, як нам розповідали. Вони були в Києві на передових позиціях. Інструктували їх генерал Сак і полковник Облещук. Чи має моральне право ця людина претендувати на посаду начальника МВС? Я впевнений, що не має права. Так само, як і полковник Матрифайло, якого зараз «Свобода» лобіює правдами і неправдами. Три місяці тому його зняли з просади — з начальника обласної  ДАІ, перевели на посаду дільничного інспектора міліції. Де ж він раніше був? Чому і той, і той не вийшли до народу? — запитує Віталій Максимов.

Читайте також. “Тих, хто фальшував справу, я зараз бачу в тому ж міністерстві”, – Тарас Чорновіл про справу батька (Відео)

Чотири критерії мають бути визначальними при призначенні керівника міліції чи інших правоохоронних структур. Це — професіоналізм, місце роботи у попередні роки, громадянська позиція та причетність до корупційних діянь. Нині ж в Україні на посади призначають за кардинально іншими критеріями, вважає Віталій Максимов.

- На жаль, воно йде і за гроші, і за те, щоб чітко виконати політичне замовлення — зробити вибори в тому руслі, в якому треба. І ми таке бачимо навіть за формуванням Кабміну. Давайте чітко і відверто скажемо: Кабмін — це виборчий штаб одного з кандидатів. Це чітко видно, і немає чого приховувати, проаналізуйте, хто на тих посадах, — додає пан Максимов.

Довідково. Віталій Максимов — заступник директора з питань безпеки та правового захисту Рівненської обласної дирекції банку «Райффайзен банк Аваль». У військах та органах МВС – з 1980 р. Працював на керівних посадах у МВС Тернопільської, Закарпатської та Львівської областей. У званні генерал-лейтенант міліції 2010 р. звільнений з органів внутрішніх справ за віком. Тепер є активістом партії «УДАР». Подавав свою кандидатуру на посади керівників міліції Тернопільської та Львівської областей. На жодну – не пройшов.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook