Прийомні батьки просять владу допомогти: сиротам відмовляють у пільговому проїзді (Фото)

Усі фото - з сайту Тернопільської ОДА

Усі фото — з сайту Тернопільської ОДА

Прийомні батьки і батьки-вихователі кажуть, що приватні перевізники відмовляють у безкоштовному проїзді дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, у кількості 3-х осіб навіть за наявності єдиного квитка. Про це, зокрема, вони говорили у Тернопільському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Там 11 серпня почався тижневий  тренінг для прийомних батьків та батьків-вихователів.

Як повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Наталка Михно пообіцяла, що вивчить це питання, а хід безумовного виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 №226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування», у частині безкоштовного перевезення кризових та соціальних категорій дітей, обговорить із профільним управлінням Тернопільської облдержадміністрації та Тернопільською міською громадською організацією «Асоціація перевізників».

Наталка Михно також наголосила на важливості входження прийомних батьків та батьків-вихователів до сим2громадської ради при Тернопільському обласному центрі соціальних служб для сімї, дітей та молоді, що незабаром буде створена.

«У травні 2014 року обласним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді організовано та проведено тренінгові заняття щодо підвищення виховного потенціалу для 2 батьків-вихователів та 28 прийомних батьків, які взяли на виховання і спільне приживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у січні-травні 2006, 2008, 2010, 2012 роках, — розповів директор Тернопільського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Богдан Рокочий. – До кінця цього року буде організовано та проведено навчання щодо підвищення виховного потенціалу 8 батьків-вихователів та 85 прийомних батьків».

сим3Для Ігоря Козака  — батька прийомних 4-річного Івана та 7-річного Павла тренінги стали своєрідною школою батьківства, оскільки власних дітей сім’я поки не має: «Навчальна програма тренінгів передбачає оволодіння теоретичними знаннями щодо соціально-педагогічних особливостей виховання та розвитку прийомної дитини, специфіки виховання дітей у прийомній сім’ї, а також дає інформацію про зміни у законодавстві щодо прийомного батьківства».

ДОВІДКОВО: станом на 11 серпня 2014 року спеціалісти центрів соціальних служб для сімї, дітей та молоді області здійснюють соціальний супровід 132 прийомних сімей (204 дітей), 10 дитячих будинків сімейного типу (71 дитина).

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook