ProZorro у 2020 році: прогноз для постачальників

22До нового року залишилося набагато менше часу, ніж здається — час замовляти подарунки для друзів і близьких, планувати свято, готуватися до корпоративу. Але не менш важливо також приготувати себе і свій бізнес до тих змін, які зовсім скоро почнуть відбуватися в системі державних закупівель. Якщо, звичайно, ви не хочете втратити більш ніж суттєві прибутки.

Більше конкурентних тендерів

У 2020 році, а точніше із квітня, нас очікує різке збільшення числа тендерів при не такому різкому збільшенні числа постачальників. Відбудеться це тому, що прийнятий у вересні й підписаний президентом у жовтні Закон №1076 передбачає проводити торги при закупівлях, бюджет яких становить 50 000 гривень або більше (тепер ця сума вчетверо більша).

Таким чином, за розрахунками експертів, конкурентних надпорогових процедур в ПроЗорро побільшає на 250 тисяч!

Для середньостатистичного постачальника це означає наступне:

перемогти в окремо взятому тендері стане простіше через меншу конкуренцію;

побільшає тендерів у вузькоспеціалізованих категоріях;

особливо помітно виграють представники середнього і малого бізнесу — побільшає закупівель у тих цінових діапазонах, які їм підходять;

у таких закупівлях через зниження конкуренції перемогти можна буде з більш дорогою пропозицією, ніж раніше.

Якщо все буде працювати саме так, як задумали автори змін, то для бізнесу це означає додаткові можливості, якими гріх не скористатися.

Ефективніше оскарження?

Щоб частіше перемагати в торгах, доведеться не тільки пропонувати хорошу ціну й високоякісний товар. Потрібно ще й вміти відстоювати свої права, використовуючи регламент проведення тендерів та Антимонопольний комітет України. До цієї пори це було робити не завжди просто хоча б з тієї причини, що організатор у будь-який момент міг скасувати закупівлі й звести нанівець успіхи в цьому напрямку.

Закон №1076 передбачає, що навіть скасування тендера можна оскаржити.

А ще оплата перестане бути фіксованою і нарешті почне залежати безпосередньо від двох чинників:

предмета оскарження;

очікуваної вартості закупівлі.

Але тут саме головне — стабільна і безперервна практика Колегії щодо оскарження. Тільки з нею результат стане передбачуваним, а будь-яка плата за скарги — прийнятною. Але в будь-якому випадку таке поліпшення напрошувалося вже досить давно.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook