Прокуратура знайшла замовника вбивства правоохоронця, скоєного 12 років тому. Ним виявився екс-нардеп (Відео)

Убитий полковник Єрохін

Убитий полковник Роман Єрохін

Замовником убивства у 2006 році полковника УБОЗ Романа Єрохіна виявився екс-нардеп Олександр Шепелєв.

Про це заявив на брифінгу головний військовий прокурор України, підкресливши, що сьогодні Шепелєву оголошено про пізозру.

Анатолій Матіос розповів, що вбивство полковника міліції, скоєне 12 років тому, розкрите, та замовника вдалось визначити тільки зараз.

Екс-нардеп Олександр Шепеєв

Екс-нардеп Олександр Шепелєв

Мотивом замовного вбивства Єрохіна стало те, що він закрив конвертаційний центр, що діяв на базі банку в Донецьку, а кінцевим бенефіціаром цього банку був тодішній нардеп.

Єрохін мав намір закрити такі конвертаційні центрі по всій Донецькій області.

«У зв’язку з цим указаний колишній народний депутат України вирішив помститися йому шляхом організації його умисного вбивства. Так, для реалізації вказаного задуму ним забезпечено залучення п’яти осіб (більшість з яких були колишніми чи діючими співробітниками правоохоронних органів), які за винагороду погодилися вчинити вбивство зазначеного співробітника МВС. Також він надав безпосереднім виконавцям вогнепальну зброю, автомобільний транспорт та грошові кошти, необхідними для підготовки і вчинення злочину», -  розповів подробиці Матіос.

Єдине, що пов’язувало між собою вбивць, зазначив Головний військовий прокурор, — це замовник.

«Взаємовідносини між учасниками злочину були ним організовані у такий спосіб, що жоден із співучасників, окрім самого замовника, не знав у повному обсязі склад злочинної групи, що підвищувало його шанси уникнути відповідальності. На виконання замовлення безпосередніми виконавцями 26.07.2006 у м. Києві полковника міліції викрадено та з використанням вогнепальної зброї вчинено його умисне вбивство в салоні легкового автомобіля. Після чого труп вивезено за межі м. Києва, де закопано у лісі», — сказав  Анатолій Матіос.

За словами головного військового прокурора України, у 2006-му нардеп Шепелєв мав намір прибрати не тільки Єрохіна, а й ще кількох осіб, зокрема, одного із своїх конкурентів – керівника банку в Києві.

«З цією метою він надав виконавцям вогнепальну зброю (два автомати Калашникова, тринадцять пістолетів Макарова, два пістолети ПБ та понад 500 боєприпасів до них), контролював та скеровував діяльність створеної ним озброєної банди. Близько двох місяців учасники банди готували вчинення умисного вбивства керівника зазначеної фінустанови, здійснювали за ним візуальне спостереження, відслідковували його щоденний графік та маршрути пересування. Проте, цей злочин не було доведено до кінця, так як правоохоронними органами затримано виконавців вбивства правоохоронця», — зазначив Анатолій Матіос.

Наразі прокуратура готує клопотання про застосування щодо екс-нардепа запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

«Кримінальним кодексом України передбачене максимальне покарання за вчинення вказаних злочинів у виді довічного позбавлення волі. Вказана особа не затримувалася, так як він вже є підозрюваним та обвинуваченим у низці інших кримінальних провадженнях, у яких до нього застосовано вказаний запобіжний захід», — підсумував Головний військовий прокурор.

ВІдео повної версії брифінгу Анатолія Матіоса -ГПУ.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook