Проєкти концепцій у їхніх частинах: чому посадовцям так важко донести свою думку до народу

фіІноді, коли читаєш те, що пишуть наші чиновники, за голову берешся, бо звідти починає валити дим від напруги: зрозуміти те, що ними написано, звичайній людині неможливо.

Таку мову називають пташиною. Пташина мова — фразеологізм, який означає текст або мовлення, перевантажене термінами, що розмиває зміст, малозрозумілий для загалу. Як би ви зрозуміли ось таке: «Сьогодні ми презентуємо проєкти концепцій державних політик, які конкретизують досягнення цілей у нашій частині. Оскільки ми працюємо для вас, нам важлива ваша думка щодо цих пропозицій. Найкращі ідеї ми, як завжди, врахуємо у фінальному документі».

Це міністерка соціальної політики Юлія Соколовська намагалася донести свою думку до народу. Її «кучеряві» звороти підсилили спеціалісти міністерства, які намагалися внести ясність думки, й написали: «Міністерство соціальної політики почало збирати пропозиції громадськості щодо державних політик, напрацьованих у відповідності до програми діяльності уряду. Мова йде про ідеї, зауваження та пропозиції українців до проєктів концепцій…» Про що думка? З’ясувалося, що про ідею дати можливість людям вносити пропозиції, які б стосувалися роботи міністерства. Хіба не можна про це сказати простіше, так, щоб народ зрозумів, що саме йому пропонують?

А пропонували із 8 січня по 15 січня 2020-го надсилати пропозиції та відгуки за адресою um@mlsp.gov.ua або залишити їх на сайті міністерства після попередньої авторизації, щодо таких основних напрямків їхньої роботи: гідний рівень життя, підтримки та догляду осіб з інвалідністю; виховання дітей у формах виховання, наближених до сімейних; допомога сім’ям у складних життєвих обставинах, яка спрямована на швидкий вихід із кризи; достойне та активне життя людей похилого віку.

Очевидно, що документ важливий — переконалась у цьому, перечитавши його. Але для зацікавлених у позитивних змінах хіба тиждень — термін?  Та й тяжко зрозуміти «проєкти концепцій у їхніх частинах…»

Тіна Влад.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook