Професор київського університету прочитав лекцію для особового складу Генерального штабу ЗСУ

фото: Фейсбук ЗСУ

фото: Фейсбук ЗСУ

Тема лекції: «Попереднє вивчення ситуації в Україні Офісом Прокурора Міжнародного Кримінального Суду», пише Фейсбук Генерального штабу ЗСУ.

Її прочитав  доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КЕУ імені Тараса Шевченка, координатор з наукової роботи, кандидат юридичних наук Антон Кориневич в рамках проведення командирського інформування з особовим складом Генерального штабу збройних Сил України.

Зокрема доповідач поділився професійним баченням теми «Попереднє вивчення ситуації в Україні Офісом Прокурора Міжнародного Кримінального Суду», до компетенції якого входить переслідування осіб, відповідальних за воєнні злочини, злочини проти людяності та злочини геноциду.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) — перший правовий інститут, що діє постійно, в компетенцію якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Заснований на основі Римського статуту, прийнятого в 1998 році. Існує з липня 2002 року. На відміну від інших міжнародних і змішаних кримінальних судів, МКС є установою, що діє постійно. У його компетенцію входять злочини та переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини, злочини проти людяності та злочини геноциду, здійснені після набуття чинності Римського статуту. Розташований у місті Гаазі, проте за бажанням Суду засідання можуть проходити у будь-якому місці. Міжнародний кримінальний суд не слід плутати з Міжнародним судом ООН, який також засідає в Гаазі, але має іншу компетенцію. МКС не входить в офіційні структури Організації Об’єднаних Націй, хоча може порушувати справи за поданням Ради Безпеки ООН.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook