Про що насправді говорив отець Герман Будзінський — унікальне інтерв’ю (Відео)

Отець Герман Будзінський. Фото з сайту УГКЦ

Отець Герман Будзінський. Фото з сайту УГКЦ

В архівах «ТВ Собор» виявлено інтерв’ю о. Германа Будзінського, яке він дав для творців фільму «Вітаю тебе, український народе». Отець Будзінський розповідає про своє ув’язнення, заслання в Сибір, а також про насильну ліквідацію Української греко-католицької церкви, інформує сайт УГКЦ.

Як раніше повідомлялося, в другій половині січня 2014 року в українському інформаційному просторі почав поширюватися матеріал «Пророцтво греко-католицького священика Германа Будзінського про Майдан і Януковича».

З огляду на напружену суспільно-політичну ситуацію в Україні, ця інформація набула широкого розголосу в інтернет-просторі і соціальних мережах, а тому стала предметом численних дискусій та інтерпретацій.

Проте, як повідомила братія Свято-Успенської Унівської лаври, це «пророцтво», яке поширюється у ЗМІ, не належить ієромонаху Герману Будзінському, оскільки не існує жодних листів, письмових доказів чи осіб, які могли б засвідчити достовірність вищевказаної інформації.

Читайте також. УГКЦ: “Пророцтво” про Януковича і Майдан до ієромонаха Германа Будзінського стосунку не має

Цими днями в архівах «ТВ Собор» виявили інтерв’ю о. Германа, яке він дав для творців фільму «Вітаю тебе, український народе». Отець Будзінський розповідає про своє ув’язнення, заслання в Сибір, а також про насильну ліквідацію Української Греко-Католицької Церкви.

«Коли більшовики задумали нашу Церкву знищити, то вони домагалися, щоб митрополит Йосиф (Сліпий) вислав до Москви делегацію, яка би представляла УГКЦ. У цій делегації я був, як перекладач, бо ніхто із інших членів цієї делегації (о. Климентій Шептицький, о. Гавриїл Костельник, о. Іван Котів) не знав російської мови. Коли ми вже були у Москві у православного патріарха, нас питали про те, хто ми є. Митрополит Йосиф написав коротко про те, хто ми є. Після прочитаного нам сказали, що «це добре є, і їхня комісія вже у Львові з усім розбереться»», – пригадує багатолітній в’язень радянських таборів, який як ісповідник віри, втішався великою повагою як у середовищі вірних УГКЦ, так і поза її межами.

 


 

 

 

Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook